Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практику

4276
Що змінилося у процедурі отримання ліцензії на медичну практику, починаючи з 22 квітня 2016 року, тобто з часу набрання чинності нових Ліцензійних умов

На сьогодні питання отримання, переоформлення та анулювання ліцензії на медичну практики врегульовано постановою КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.03.2016 № 285 (далі — Ліцензійні умови) та Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-­VIII.

 У Ліцензійних умовах визначено форму заяви на отримання ліцензії, яку має подати здобувач до органу ліцензування. Заяву можна подати нарочно, відправити поштою або в електронному вигляді. В останньому варіанті потрібно мати електронний цифровий підпис.

Якщо здобувач ліцензії надіслав документи поштою, то протягом одного робочого дня з дня оформлення відповідного документа орган ліцензування має надіслати йому за місцезнаходженням лист з відповідним повідомленням.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Відмова у видачі ліцензії з обігу наркотичних лікарських засобів"

Заява має бути підписана здобувачем ліцензії або уповноваженою особою. До заяви потрібно додати відомості про стан матеріально-­технічної бази та наявність персоналу із вказівкою  на кваліфікаційний та освітній рівень, а також опис документів, які подаються, у двох примірниках. У Ліцензійних умовах визначено форму, в якій подають ці документи.

Якщо юридичною особою створено кілька медичних закладів охорони здоров’я, то  відомості про стан матеріально-­технічної бази та наявність персоналу потрібно подавати для кожного відокремленого підрозділу, філії.

Зауважимо: якщо фізична особа — підприємець через свої релігійні переконання відмовляється від реєстраційного номера облікової картки платника податків та це донесено до відома податкової служби, то до заяви на отримання ліцензії потрібно додати ще копію паспорта такого підприємця.

Якщо у медичному закладі відбувається перепланування, розширення переліку спеціальностей або зміна функціонального призначення, то ліцензіат має надати новий акт санітарно-­епідеміологічного обстеження тих аспектів, у яких відбулися зміни.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте:  "Вимоги до операційного блоку: планування, облаштування, оздоблення"

У відомостях більше не потрібно зазначати інформацію про:

  • наявність інженерного обладнання для забезпечення діяльності;
  • наявність нормативно-­правових документів, у тому числі документів з питань стандартизації;
  • кадровий склад з посиланням на штатний розпис (хоча зазначають — основна робота чи за сумісництвом).

Новими Ліцензійними умовами передбачено, що здобувач ліцензії на медичну практику зобов’язаний укласти трудові договори з медпрацівниками, які були заявлені в документах, на зазначені ним посади не пізніше одного місяця з моменту отримання повідомлення від органу ліцензування про прийняття рішення про видачу йому ліцензії.

Протягом трьох робочих днів із дня одержання заяви на отримання ліцензії орган ліцензування має встановити, чи є підстави для залишення її без розгляду.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: перелік документів

Залишення заяви без розгляду

Копія рішення про залишення заяви про отримання ліцензії на медичну практику без розгляду надається здобувачеві ліцензії у триденний строк. Орган ліцензування може відмовитися від розгляду заяви, якщо:

  • суб’єкт господарювання подав документи не в повному обсязі;
  • на заяві або хоча б на одному з документів стоїть підпис особи, яка не має на це повноважень;
  • заява або хоча б один із документів не відповідає встановленій формі;
  • у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відсутні відомості про здобувача ліцензії або наявні відомості про припинення його діяльності.

Якщо підстави для залишення заяви без розгляду відсутні, орган ліцензування розглядає заяву з підтвердними документами на наявність чи відсутність підстав для відмови у видачі ліцензії.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Документи для атестації лікарів"

Відмова у видачі ліцензії

Орган ліцензування може відмовити у видачі ліцензії на медичну практику, якщо здобувач не відповідає ліцензійним умовам, встановленим для виду діяльності, вказаного в його заяві, або якщо у документах здобувача виявлено недостовірні дані.

Недостовірними у цьому разі вважають дані, зазначені у документах здобувача ліцензії, які не відповідають реальному стану цього суб’єкта господарювання. Наприклад, у державному реєстрі зазначені дані про директора, а документи здобувача підписані іншою особою.

Протягом п’яти робочих днів орган ліцензування має надіслати суб’єкту господарювання копію рішення про відмову у видачі ліцензії.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Післядипломна освіта медсестер"

Рішення про видачу ліцензії

Якщо під час розгляду заяви на отримання ліцензії не встановлено підстав для відмови у видачі ліцензії, орган ліцензування протягом трьох робочих днів має надіслати здобувачу повідомлення про прийняте ним рішення видати ліцензію.

Отримавши заяву на ліцензію, орган ліцензування має прийняти рішення про видачу ліцензії протягом десяти робочих днів.

На наступний робочий день після прийняття рішення про видачу ліцензії ці дані розміщують в електронному вигляді в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (ЄДР). Саме з дня внесення даних про отримання ліцензії до ЄДР суб’єкт господарювання набуває право на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Орган ліцензування оформлює ліцензію в електронному вигляді. За бажанням здобувача ліцензії чи ліцензіата ліцензія (копія ліцензії) може бути видана органом ліцензування і на паперовому носії. Ліцензія видається на необмежений строк.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Медичні інформаційні системи – впроваджуємо у вашому медичному закладі"

За видачу ліцензії суб’єкт господарювання вносить разову плата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Плату потрібно внести протягом десяти робочих днів з дня отримання від органу ліцензування повідомлення про прийняте ним рішення про видачу ліцензії. Якщо протягом цього часу плату не внесено, орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії.

Аби уникнути непорозумінь після оплати, бажано супровідним листом повідомити органу ліцензування (яким є МОЗ) про здійснення оплати. До листа варто додати документ, що підтверджує оплату: копія квитанції, виданої банком, копія платіжного доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) з поштового відділення.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Довідник із лікувального харчування»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Отримайте ключики від усіх дверей!

Для реєстрації потрібна лише хвилинка, а скільки потім користі...

Адже під рукою:

• найсвіжіші новини медичної сфери

• поради для безпомилкової роботи

• шпаргалки для скачування

• нормативні документи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Реєстрація займе всього 60 секунд
А Ви отримаєте доступ:
до форм та зразків;
книжкової полиці;
актуальних статей від редакції журналу;
найсвіжіших новин газузі;
інструкцій та нормативних документів;

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль