Переведення інспектора з кадрів закладу охорони здоров’я на посаду старшого інспектора з кадрів

1269
Особа працює на посаді інспектора з кадрів у закладі охорони здоров’я та має базову вищу освіту за напрямом підготовки «Культура», здобула кваліфікацію бакалавра-документознавця, секретаря-референта. Стаж роботи на посаді інспектора з кадрів ― 4 роки. За яких умов можливе переведення з посади інспектора з кадрів на посаду старшого інспектора з кадрів?

Завдання та обов’язки працівників кадрової служби визначені у Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336.

Кадрове діловодство у закладі охорони здоров’я ведеться за правилами та принципами, встановленими для загального діловодства. Під ним розуміють діяльність, що охоплює документування та організацію роботи з документами щодо особового складу закладу з питань прийняття, переведення, звільнення, обліку працівників тощо.

Переведення інспектора з кадрів закладу охорони здоров’я на посаду старшого інспектора з кадрівЧитайте: "Пуповинна кров: порядок забору та зберігання в акушерському стаціонарі"

Виконують вказану роботу особи, визначені штатними нормативами закладів охорони здоров’я, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.02.2000 № 33 (далі — Наказ № 33). Для здійснення кадрового діловодства до штату закладів охорони здоров’я вводять посади старшого інспектора з кадрів та інспекторів із кадрів. Керівник закладу у межах наданих йому повноважень та наявного фонду заробітної плати затверджує штатний розпис і кількість працівників закладу.

Заробітна плата працівникам закладів охорони здоров’я обчислюється згідно з Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці), який видано на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Єдина тарифна сітка).

Переведення інспектора з кадрів закладу охорони здоров’я на посаду старшого інспектора з кадрівЧитайте: "Інструкція з охорони праці в стоматології: зразок"

Розподіл професій і посад за розрядами Єдиної тарифної сітки здійснюють як за конкретними їхніми назвами, так і за категоріями посад. Тобто за певними тарифними розрядами закріплені як конкретні назви посад (наприклад, старший інспектор із кадрів, інспектор із кадрів тощо), так і категорії посад (наприклад, професіонали, фахівці).

Згідно з підпунктом 2.2.21 Умов оплати праці посадовий оклад старшого інспектора з кадрів встановлюється за сьомим тарифним розрядом Єдиної тарифної сітки, інспектора з кадрів — за шостим.

Згідно з кваліфікаційними вимогами старший інспектор із кадрів на відміну від інспектора з кадрів повинен мати базову або неповну вищу освіту відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією інспектора з кадрів — не менше 1 року.

Переведення інспектора з кадрів закладу охорони здоров’я на посаду старшого інспектора з кадрівЧитайте: "Техніка безпеки під час виконання ін'єкцій"

Для обіймання посади старшого інспектора з кадрів необхідно, щоб ця посада була передбачена штатним розписом та була вакантною. У разі якщо штатним розписом така посада не передбачена, посада інспектора з кадрів може бути перейменована на посаду старшого інспектора з кадрів або введена додатково. Заклад охорони здоров’я може це зробити самостійно. Для цього слід обгрунтувати потребу у внесенні таких змін і якщо у фонді заробітної плати достатньо коштів, — зробити такі зміни до штатного розпису відповідним наказом по закладу.

Пунктом 2 Наказу № 33 керівникам закладів охорони здо­ров’я у разі виробничої необхідності надано право змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені штатними нормативами для цього закладу. Такі зміни мають проводитися за рахунок інших структурних підрозділів у межах фонду оплати праці.

Отож доходимо висновку, що освіта і стаж працівника, про якого йдеться у запитанні, дають йому змогу обіймати посаду старшого інспектора з кадрів, але лише за наявності цієї посади
у штатному розписі закладу.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

    Освітні заходи

    Школа

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією

    Книжкова полиця

    «Новий номер УЗОЗ»

    Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

    для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

    Читати книгу

    Спробуйте безплатно

    Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.


    Розсилка



    © Медична справа, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

    Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

    Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


     

    
    • Ми в соцмережах

    Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

    Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

    • Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

    • Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

    Скачуйте безплатно
    розміщуйте на інфостендах медичного закладу

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    57 секунд на реєстрацію
    І Ви отримаєте доступ до:
    форм та зразків
    фахових статей
    найсвіжіших новин галузі
    нормативних документів

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль