Медичні маски та респіратори: правила використання для медпрацівників

237
Аби запобігти масовому інфікуванню медичних працівників повітряно-крапельним шляхом, важливо застосовувати засоби індивідуального захисту, а саме медичні маски чи респіратори. Читайте, як вибрати такі засоби та пригадайте основні правила користування.

Всюдипроникні віруси та бактерії  у середовищі пересуваються за допомогою пилу, мокротиння чи слини інфікованих, яку медичні маски затримують. За клінічною статистикою, якщо  правильно та постійно використовувати медичні маски, ризик зараження інфекцією повітряно-крапельним шляхом у медичних працівників знижується на 60-65%.

Помилково вважають, що респіратори та медичні маски повинні носити лише медики. Насправді ж, є сенс використовувати маски і хворому, який є носієм інфекції. Використання медичної маски може блокувати респіраторні виділення хворого, що значно знижує ризик зараження інших пацієнтів чи персоналу.  Зауважте, що носити марлеві маски постійно небажано, тому на вулиці зніміть маску та подихайте свіжим повітрям.

Медичні маски та респіратори: правила використання для медпрацівниківЧитайте: "Предстерилизационная обработка: этапы, способы очистки, средства"

 

Медична маска складається з трьох захисних шарів та фіксатора на ніс. Оскільки маска є дуже важливим засобом захисту від інфекції, законодавчо визначені вимоги до їх виготовлення:

  • матеріал верхнього та нижнього шару повинен відштовхувати вологу, бути високої якості, екологічно чистим, нетканим, без латексу та скловолокна;
  • середній прошарок маски повинен дуже добре фільтрувати повітря (мінімум 95%);
  • гнучкий носовий фіксатор повинен бути вшитий так, щоб не впивався у шкіру не викликав дискомфорту.

Медичну маску носять не більше двох годин та не використовують повторно. Вона обов’язково має бути м’якою та не викликати подразнення шкіри обличчя.

Марлеві маски використовуються вдвічі довше, ніж медичні та їх можна  застосовувати повторно, якщо випрати з мийним засобом та пропрасувати з двох сторін.

!Важливо: Марлеві маски повинні проходити не менше 50 циклів прання у 3%-вому мильно-лужному розчині.

Протиаерозольні респіратори використовуються для підвищення рівня безпеки. Вони подібні до медичних масок, однак ефективніші, адже щільніше прилягають до обличчя та фільтрують інфіковані часточки з повітря. В той час як маска захищає від великодисперсних аерозолів, щільно закріплений протиаерозольний респіратор  ще й захищає від дрібнодисперсних аерозолів.

У разі, коли вам під час епідемії треба перебувати у місці з підвищеною концентрацією хворих, рекомендовано застосовувати саме респіратор.

Медичні маски та респіратори: правила використання для медпрацівниківЧитайте: "Які медичні рукавички обрати для роботи?"

 

Вибір масок та правила користування ними

Обираючи маску, звертайте увагу на її форму. Маска повинна бути зручною та щільно прилягати до обличчя. Це гарантує двохсторонній захист від інфекції і пацієнта, і оточуючих.

Одягати медичну маску можна будь-якою стороною, тримаючи за зав’язки і в жодному разі не торкаючись захисного шару. Така маска є одноразовою, використовується не довше двох годин, після чого її необхідно викинути.

Марлеві маски необхідно міняти через кожні 3 години, якщо вони виготовлені власними руками, або 4 години, якщо куплені у аптеці. Випрані та продезінфіковані маски можна використовувати повторно.

!Важливо: Респіратори міняють щодня. 

Неправильне використання маски або респіратора підвищує ризик зараження повітряно-крапельними інфекціями, сприяє повторному зараженню та виникненню нових випадків інфікування, а також їх тривалому перебігу. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль