Організація прибирання в маніпуляційній та інших приміщеннях медичного закладу

1610
Прибирання в маніпуляційному кабінеті повинно відбуватися за затвердженим адміністрацією графіком та з суворим дотриманням вимог санепідрежиму. Перегляньте покрокову інструкцію дезінфекції приміщення маніпуляційної.

Для підтримання санепідрежиму в медичному закладі адміністрація лікарні затверджує порядок проведення прибирань та призначає осіб, відповідальних за цей процес. Для запобігання розмноження комах та гризунів, лікувальні заклади укладають договори з організаціями, які періодично проводять профілактичну обробку приміщень. Прибирання маніпуляційного кабінету проводять з дотриманням стандартів, розроблених для стерильних приміщень.

Прибирання в маніпуляційному кабінеті має здійснюватись згідно з затвердженим в медичному закладі графіком. Для запобігання поширення внутрішньолікарняних інфекцій та полегшення прибирання меблі, якими облаштовують кабінети лікувальних закладів, виготовляють зі стійких до обробки миючими рідинами та деззасобами матеріалів та мають гладку рівну поверхню. Технічний персонал має своєчасно інформувати керівництво медичного закладу про необхідність заміни меблів, на зовнішній чи внутрішній поверхні яких утворились дефекти.

Організація прибирання в маніпуляційній та інших приміщеннях медичного закладуЧитайте: "Манипуляционный кабинет: организация работы и оснащение"

Порядок проведення прибирання приміщень медичного закладу

Для прибирання в маніпуляційному кабінеті виділяють окремий інвентар (відра, ганчірки, швабри). Весь інвентар маркують, зазначивши на них назву приміщення та вид робіт. Використовувати такий інвентар необхідно чітко за призначенням. Зберігати інвентар потрібно в окремих приміщеннях (шафах) поза межами маніпуляційного кабінету.

Скачайте приклад оформлення графіка прибирань приміщень медзакладу

Організація прибирання в маніпуляційній та інших приміщеннях медичного закладу

Адміністрація медичного закладу затверджує порядок проведення прибирань в приміщеннях різного призначення. Технічний персонал повинен бути ознайомлений з цими правилами.

Регулярність прибирання в маніпуляційному кабінеті

Назва робіт

Особливості прибирання

Вологе прибирання медичних кабінетів

Проводять не рідше, ніж два рази на добу. За потреби, миття здійснюють частіше.

Миття вікон

Здійснюють не рідше одного разу протягом місяця зсередини та не рідше, ніж один раз на чотири – шість місяців зовні (залежно від ступеня забруднення).

Обробка приміщень, в яких працюють з радіоактивними речовинами, іонізуючим та рентгенівським випромінюванням, приміщеннях клінічних та біохімічних лабораторій.

Проводять відповідно до вимог, спеціально розроблених для цих кабінетів.

Обробка приміщень, в яких перебував інфекційний хворий.

Після переведення хворого в ізолятор приміщення піддають заключній дезінфекції відповідно до режиму, передбаченого для конкретної інфекції.

Прибирання в маніпуляційному кабінеті проводять так, щоб мінімізувати поширення бруду та пилу по приміщеннях. Перед проведенням прибирання персонал, який буде виконувати цю процедуру, має надягти гумові рукавички. Миючі та дезінфекційні засоби використовують лише ті, які дозволені Міністерством охорони здоров’я України.

Щоб забезпечити безперебійне проведення прибирання, в медичному закладі повинен бути постійний запас миючих та дезінфекційних засобів з розрахунку на три місяці. Крім того, досвід показує, що якість проведення дезінфекції покращується, якщо дезінфектанти періодично змінювати, враховуючи діючу речовину та резистентність госпітальних мікроорганізмів. Для цього у лікарні складають графік щоквартальної зміни  засобів для дезінфекції.

Організація прибирання в маніпуляційній та інших приміщеннях медичного закладуЧитайте: "Документація медичної сестри: озбройтеся зразками планів!"

Утилізація сміття

Сміття в приміщеннях медичних закладів збирають в смітники, встановлені в доступних місцях:

  • коридорах;
  • туалетах;
  • допоміжних приміщеннях.

Відходи в приміщеннях, у яких проводять медичні маніпуляції, збирають у смітники, оснащені педальним підйомним механізмом. Специфічні медичні відходи утилізують шляхом спалювання у спеціальних печах. За відсутності таких печей, медичний заклад укладає договір на утилізацію сміття з відповідними організаціями.

Організація прибирання в маніпуляційній та інших приміщеннях медичного закладуЧитайте: "Утилізація медичних відходів: приклад договору"

Організація проведення генеральних прибирань в маніпуляційній

Генеральні прибирання приміщень медичних закладів проводять не рідше, ніж один раз на місяць, згідно з затвердженим графіком. Частота проведення генерального прибирання в маніпуляційному кабінеті (миття, обробка деззасобами) має складати 1 раз на тиждень. Прибирання включає в себе миття та обробку стелі, стін, вікон, обладнання, меблів, підлоги. Інформацію про проведене генеральне прибирання вносять до спеціального журналу, в якому зокрема зазначають:

  • дату проведення прибирання;
  • площу приміщення (включно з площею поверхні обладнання), яку піддають обробці деззасобами;
  • кількість витраченого засобу для дезінфекції (розраховують залежно від площі приміщення).

Після проведення генерального прибирання в маніпуляційному кабінеті приміщення опромінюють бактерицидними лампами з розрахунку 1 Ват потужності лампи на 1 м3 кабінету. На кожний кабінет, де функціонує бактерицидна лампа, заводять журнал роботи лампи. До нього вписують дату та тривалість роботи лампи.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль