Замовте видання онлайн або телефонуйте 0 800 212 012. Дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ

Медична справа

Форма № 086-1/о: скачайте бланк довідки про медогляд!

 • 13 жовтня 2017
 • 45908

Скачайте бланк медичної форми № 086-1/о — довідки про медогляд, читайте, як заповнювати документ

Активувати подарунковий доступ

Форма № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду" – медичний документ, який видають батькам (іншим законним представникам дитини) на руки після проведеного щорічного медичного огляду. Потім цю довідку подають медичному працівникові навчального закладу. Щорічний медичний огляд дає можливість контролювати стан здоров’я школярів, оцінювати ризики виникнення алкогольної та наркотичної залежності серед учнів шкіл та покращити ситуацію з профілактичними щепленнями.

Довідку затверджує наказ № 682 від 16.08.2010 "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів", який додатково встановлює правила заповнювання форми № 082-2/о

Медична форма № 086-1Скачайте офіційний бланк

Маршрут медичної документації Скачайте приклад оформлення

Форма 086-1/0 та інструкція стосовно її заповнення затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» № 682 від 16.08.2010. Цим же наказом передбачено виокремлення  в медичних закладах окремих «днів школяра», коли учні могли б безперешкодно пройти профілактичний медичний огляд. Медичну довідку заповнюють на кожного школяра, який пройшов медичний огляд. Дані огляду вносять також до амбулаторної карти хворого чи історії розвитку дитини.

Як видавати форму 086-1/0 — довідку про медогляд

Наказом № 682 передбачено, що учні загальноосвітніх навчальних закладів мають відвідати щорічний профілактичний огляд у медичному закладі, у якому вони були на спостереженні протягом календарного року. Школярі, які проживають у сільській місцевості, можуть пройти огляд та отримати медичну довідку за формою № 086-1/о у районних, міських, обласних та республіканських медичних закладах за наявності в них відповідних умов. Профілактичні огляди можуть проводитись також мобільними лікарськими бригадами. Такий варіант проведення огляду передбачений за умови, що ці бригади будуть оснащені необхідною діагностичною апаратурою.

До проведення оглядів залучаються:

 • дитячий хірург (перед вступом до школи, в 11 р., в 14-15 р.);
 • дитячий ортопед-травматолог (перед вступом до школи, в 11 р.);
 • дитячий офтальмолог (перед вступом до школи, в 11 р.);
 • стоматолог (перед вступом до школи, в 11 р., в 14-15 р. та в 16-17 років);
 • гінеколог (в 14-15 р. та в 16-17 р.);
 • дитячий ендокринолог (в 14-15 р).

Аби вберегти найвразливших дітей від інфекцій, аби їх вакцинація була безпечною й максимально ефективною, необхідно дотримувати особливого підходу до кожної дитини ізагальних правил вакцинації дітей із обтяженим анамнезом 

Додатково до оглядів залучають інших спеціалістів, якщо в цьому є потреба. Зокрема, школярі проходять консультування у психолога.

До комплексу діагностичних заходів включають:

 • перевірку гостроти зору;
 • діагностику гостроти слуху;
 • визначення постави;
 • загальний аналіз крові;
 • флюорографію.

Сім форм первинної облікової документації, які вже не дійсні

Медичні огляди проводять у присутності батьків чи інших законних представників дитини. Паралельно з опитуванням та оглядом школярів лікар проводить просвітницьку  бесіду стосовно вживання алкоголю та куріння.

Бланк форми 086-1/0 та інструкція щодо заповнення

 Офіційний бланк форми 086-1/0

бланк форми 086-1

Скачати бланк довідки 086-1

Інформація довідки 086-1: як вносити 

За організацію проведення профілактичного огляду відповідає один із заступників керівника медичного закладу. По завершенню медичного огляду лікар виписує медичну довідку за формою № 086-1/о. Згідно з інструкцією, до бланка довідки вносять:

 • дані про медичний заклад, в якому учень проходив профілактичний огляд (зазначають повну назву та місце розташування);
 • дані про пацієнта (ПІБ учня, дата його народження, адресу проживання, телефон, найменування та адреса школи та клас, в якому він навчається);
 • дані про стан здоров’я учня (дата проведення поточного, попереднього та наступного медичного огляду, виставлені діагнози, група для занять фізкультурою).

Слід зазначити, що в ситуації, коли в учня виявили якесь захворювання, назву хвороби лікар може вказати в довідці лише з дозволу одного з батьків чи іншого законного представника дитини. До медичної довідки заносять також рекомендації щодо  подальшого медичного нагляду за дитиною залежно від встановленого діагнозу.

Коли у дитини нежить, підвищена температура, застуджене вухо тощо, медпрацівники мають здійснитивідповідні процедури та маніпуляції, аби полегшити її стан. 

Після огляду усіх спеціалістів та проведення необхідних обстежень, заповнюється форма № 086-1/о. Підписує документ та ставить свою печатку біля підпису педіатр чи лікар загальної практики / сімейної медицини, під наглядом якого знаходиться учень.

logo
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
 • скачуйте зразки документів безплатно
 • користуйтеся нормативно-правовою базою
 • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся

Увага! Готові протоколи надання невідкладної допомоги! Щоб працювати без порушень, читайте статтю "Принципи надання невідкладної допомоги за анафілактичного шоку"

Скачайте алгоритми від експертів "Невідкладна допомога за анафілактичного шоку" та "Додаток до протоколу: як визначити диференціальні стани"

Скачати пам'ятки 
Головний редактор
Олена Алехно