Форма № 086-1/о: правила заповнювання та бланк для скачування!

755
Скачайте бланк форми № 086-1/о — Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду.

Форма № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду" – медичний документ, який видають батькам (іншим законним представникам дитини) на руки після проведеного щорічного медичного огляду. Потім цю довідку подають медичному працівникові навчального закладу. Щорічний медичний огляд дає можливість контролювати стан здоров’я школярів, оцінювати ризики виникнення алкогольної та наркотичної залежності серед учнів шкіл та покращити ситуацію з профілактичними щепленнями.

Форма № 086-1/0Читайте: "Профілактичні медогляди школярів у дитячій поліклініці"

Форма № 086-1/о та інструкція стосовно її заповнення затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» № 682 від 16.08.2010. Цим же наказом передбачено виокремлення  в медичних закладах окремих «днів школяра», коли учні могли б безперешкодно пройти профілактичний медичний огляд. Медичну довідку заповнюють на кожного школяра, який пройшов медичний огляд. Дані огляду вносять також до амбулаторної карти хворого чи історії розвитку дитини.

Порядок проведення щорічних профілактичних оглядів школярів

Наказом № 682 передбачено, що учні загальноосвітніх навчальних закладів мають відвідати щорічний профілактичний огляд у медичному закладі, у якому вони були на спостереженні протягом календарного року. Школярі, які проживають у сільській місцевості, можуть пройти огляд та отримати медичну довідку за формою № 086-1/о у районних, міських, обласних та республіканських медичних закладах за наявності в них відповідних умов. Профілактичні огляди можуть проводитись також мобільними лікарськими бригадами. Такий варіант проведення огляду передбачений за умови, що ці бригади будуть оснащені необхідною діагностичною апаратурою.

Форма № 086-1/0Читайте: "Національний перелік основних лікарських засобів: зміни, основні аспекти"

До проведення оглядів залучаються:

 • дитячий хірург (перед вступом до школи, в 11 р., в 14-15 р.);
 • дитячий ортопед-травматолог (перед вступом до школи, в 11 р.);
 • дитячий офтальмолог (перед вступом до школи, в 11 р.);
 • стоматолог (перед вступом до школи, в 11 р., в 14-15 р. та в 16-17 років);
 • гінеколог (в 14-15 р. та в 16-17 р.);
 • дитячий ендокринолог (в 14-15 р).

Додатково до оглядів залучають інших спеціалістів, якщо в цьому є потреба. Зокрема, школярі проходять консультування у психолога.

До комплексу діагностичних заходів включають:

 • перевірку гостроти зору;
 • діагностику гостроти слуху;
 • визначення постави;
 • загальний аналіз крові;
 • флюорографію.

Медичні огляди проводять у присутності батьків чи інших законних представників дитини. Паралельно з опитуванням та оглядом школярів лікар проводить просвітницьку  бесіду стосовно вживання алкоголю та куріння.

Форма № 086-1/0Читайте: "Права и обязанности медсестры"

Інформація, яка міститься в формі № 086-1/о

За організацію проведення профілактичного огляду відповідає один із заступників керівника медичного закладу. По завершенню медичного огляду лікар виписує медичну довідку за формою № 086-1/о. До бланка довідки, зокрема вносять:

 • дані про медичний заклад, в якому учень проходив профілактичний огляд (зазначають повну назву та місце розташування);
 • дані про пацієнта (ПІБ учня, дата його народження, адресу проживання, телефон, найменування та адреса школи та клас, в якому він навчається);
 • дані про стан здоров’я учня (дата проведення поточного, попереднього та наступного медичного огляду, виставлені діагнози, група для занять фізкультурою).

Слід зазначити, що в ситуації, коли в учня виявили якесь захворювання, назву  хвороби лікар може вказати в довідці лише з дозволу одного з батьків чи іншого законного представника дитини. До медичної довідки заносять також рекомендації щодо  подальшого медичного нагляду за дитиною залежно від встановленого діагнозу.

Після огляду усіх спеціалістів та проведення необхідних обстежень, заповнюється форма № 086-1/о. Підписує документ та ставить свою печатку біля підпису педіатр чи лікар загальної практики / сімейної медицини, під наглядом якого знаходиться учень. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


 • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
 • скачуйте зразки документів безплатно
 • користуйтеся нормативно-правовою базою
 • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль