text
Медична справа

Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнювання

 • 25 жовтня 2017
 • 7431

Заповнення табеля робочого часу для медпрацівників вимагає неабиякої уважності та знань від того, хто це робить. В разі помилки є ризик неправильно нарахувати зарплатню, не врахувати переробітки тощо. Щоб бути у всеозброєнні — читайте статтю та скачайте бланк табеля і зразок оформлення.

Для обліку використання робочого часу працівників наказом Держкомстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489 затверджено типову форму № П-5 «Табель обліку використання робочого часу» (далі — Табель). Типова форма має рекомендаційний характер. Інструкції щодо її заповнення нормотворці не розробили. Тому на підставі типової форми розробіть та затвердіть свою форму Табеля робочого часу з урахуванням специфіки діяльності медзакладу.

Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнюванняЧитайте: "Документация старшей медицинской сестры: подробный перечень и бланки"

Для ефективної організації обліку робочого часу однієї форми Табеля недостатньо. Розробіть також Порядок ведення й оформлення табелів, визначте терміни здачі їх до бухгалтерської служби тощо. У пригоді стане, скажімо, Положення про облік використання робочого часу (далі — Положення).

У Положенні визначте: 

 • осіб, які відповідають за ведення та оформлення Табеля;
 • посадових осіб, які підписами засвідчують інформацію, зазначену в Табелі;
 • строки подання Табеля до бухгалтерії для нарахування заробітної плати;
 • порядок внесення до Табеля відомостей про нових працівників та вилучення з Табеля відомостей про звільнених працівників;
 • правила та порядок присвоєння працівникам табельних номерів;
 • правила і порядок коригування відомостей про фактичну роботу та відсутність працівників на роботі.

Табель ведуть на обліковий склад працівників усіх категорій, прийнятих на постійну, тимчасову, сезонну роботу, а також учнів, прийнятих на період виробничої практики або канікул з оплатою праці.

Табель складає кадрова служба установи або уповноважена керівником установи особа. Такі функції також може бути покладено на керівників структурних підрозділів чи одного з працівників відділу.

Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнюванняЧитайте: "Обработка рук медицинских работников"

Приймаючи на роботу працівників, кожному присвоюють табельний номер, який потім використовують у кадрових та облікових документах. Якщо працівник звільняється, його табельний номер не може бути присвоєний іншому працівнику, як правило, протягом 3 років.

Приклад заповнення табеля робочого часу в лікарні

Зразок табеля робочого часу

!Важливо: Сумісникам присвоюють окремий табельний номер, на відміну від працівників, які працюють в порядку суміщення, — таким працівникам окремий табельний номер не надають

У Табелі мають бути проставлені відмітки про фактично відпрацьований час, відпрацьовані за місяць години, у т. ч. надурочні, нічні години роботи тощо, а також інші відхилення від нормальних умов роботи.

Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнюванняЧитайте: "Журнал учета дезинфицирующих средств: скачайте бланк"

Вносити до Табеля прийнятих на роботу працівників і викреслювати з нього звільнених потрібно лише на підставі розпорядчих документів, зокрема наказів, розпоряджень керівника установи. Невиходи на роботу, надурочний час, інші відхилення від нормальних умов роботи мають бути підтверджені документально. Такими документами можуть бути: листки тимчасової непрацездатності, медичні довідки, накази керівника установи про відпустку, відрядження, про роботу у святкові та вихідні дні, простої тощо.

Кількість фактично відпрацьованих робочих днів (годин) у першій половині місяця потрібно визначати за даними Табеля. Тож належно оформлений Табель, засвідчений підписами осіб, відповідальних за його заповнення, за першу і за другу половину місяця потрібно подавати бухгалтерській службі або працівнику, який нараховує заробітну плату в установлені терміни.

Скачайте бланк табеля обліку робочого часу

Клікніть на зображення

Бланк табеля обліку робочого часу

Аби не допустити випадків несвоєчасної виплати заробітної плати працівникам, яку перевіряльники кваліфікують як порушення трудового законодавства, подавати Табель до бухгалтерської служби потрібно за 2-3 дні до початку розрахункового періоду.

Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнюванняЧитайте: "Лицензия на медицинскую практику: документы, процедура получения, аннулирование"

Під час заповнення Табеля обов’язково потрібно стежити, щоб за кожною посадою був дотриманий баланс робочого часу. Тобто щоб тривалість робочого часу не перевищувала нормальної кількості робочих годин.

Обліковують робочий час та оплачують працю сумісників за кожним місцем роботи окремо. Тобто якщо працівник працює за внутрішнім сумісництвом, то облік робочого часу в Табелі ведуть в окремих рядках за основним місцем роботи і за сумісництвом.

У Табелі потрібно відображати роботу, проведену протягом календарного дня, а не протягом зміни.

Приміром, якщо у працівника зміна тривалістю 12 годин розпочинається о 20:00, а закінчується о 8:00 наступного дня, у Табелі проставляють в день початку зміни 4 години (з 20:00 до 24:00), у день закінчення — 8 годин (з 0:00 до 8:00).

Під час заповнення Табеля за поточний місяць не можна забувати про робочі години, які переходять з попереднього місяця. Це відпрацьовані години зміни, що почалася в останній день попереднього місяця.

Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнюванняЧитайте: "Диспансеризація: організація заходів, відповідальність та порядок проведення"

Порядок заповнення Табеля робочого часу медичних працівників

Назва колонки

Порядок заповнення

Відпрацьовано за місяць днів

Потрібно зазначати кількість робочих днів за тим графіком, за яким розраховують норму робочого часу, що припали на частину місяця (або на повний місяць), фактично відпрацьований працівником. Приміром, якщо працівник відпрацював повний місяць і норму робочого часу за обліковий період для нього розраховували за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю, то в колонці «Відпрацьовано за місяць днів» потрібно відобразити кількість робочих днів за повний місяць.
Якщо ж, приміром, працівник перебуватиме у відпустці з 1 по 20 липня 2017 року, в колонці «Відпрацьовано за місяць днів» потрібно відображати кількість робочих днів за графіком п’ятиденного робочого тижня за період з 21 по 31 липня 2017 року

Відпрацьовано годин нічних

Потрібно відображати кількість годин, відпрацьованих у звітному періоді в нічний час (з 22:00 до 06:00). Якщо зміна перехідна з одного місяця на інший, то кількість нічних годин мають підраховувати за час з 20:00 до 00:00 та за час з 00:00 до 06:00

Відпрацьовано годин надурочних

Відображають кількість надурочних годин. За підсумованого обліку робочого часу підрахунок кількості надурочних годин проводять в останньому місяці облікового періоду. Якщо в установі запроваджено обліковий період — місяць, то кількість надурочних годин (різницю між нормою робочого часу за обліковий період та кількістю фактично відпрацьованих годин за графіком змінності) потрібно підраховувати й оплачувати щомісяця

Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнюванняЧитайте: "Медична реформа: зміни, основні аспекти, фінансування"

Заповнення Табеля хірургічного відділення лікарні за липень 2017 року з урахуванням особливостей режиму роботи, використовуючи такі вихідні дані: 

 • сестрі-господарці Колосовій А. П. встановлено неповний робочий день тривалістю по 4 години щодня з 08:00 до 12:00. У липні вона відпрацювала 84 години при 40-годинному робочому тижні. Для працівників, які працюють в умовах неповного робочого часу, в Табелі відображають фактично відпрацьований час;
 • комірник Ленець Л. Л. виконує, крім основної роботи, додаткову роботу за іншою професією. Йому встановлено доплату за суміщення посад. У липні він відпрацював 168 годин при 40-годинному робочому тижні. Роботу за суміщенням у Табелі не відображають;
 • старша медична сестра Попова О. І. працює з 08:30 до 16:12. Тривалість зміни становить 7 год. 42 хв. У липні вона відпрацювала 161,7 год. при 38,5-годинному робочому тижні. Вона працює в установі за внутрішнім сумісництвом на 0,5 ставки палатної медсестри, за якою відпрацювала 80 годин. Облік використання робочого часу за сумісництвом ведуть окремо від обліку використання робочого часу за основною посадою;
 • лікар Швець І. І. працює з 08:30 до 16:12. Тривалість зміни становить 7 год. 42 хв. Він виконує обов’язки тимчасово відсутньоголікаря без звільнення від своєї основної роботи. Йому встановлено доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. У липні лікар відпрацював 161,7 години при 38,5-годинному робочому тижні;
 • молодша медична сестра Кулик І. І. працює з 08:00 до 08:00. Тривалість зміни становить 24 год. У липні вона відпрацювала 192 год. (з них — 24 год. надурочно) при 40-годинному робочому тижні. Молодша медична сестра працює в режимі підсумованого обліку робочого часу, обліковий період — місяць. Отже, підрахунок кількості надурочних годин потрібно відображати в Табелі щомісяця.
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся