text
З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Спеціальний рецептурний бланк ф-3: облік, знищення, відповідальні

  • 1 листопада 2017
  • 1122

Читайте, як обліковувати, знищувати та зберігати спеціальні рецептурні бланки та хто за це повинен відповідати. Також скачайте бланки необхідних документів для обліку рецептів за формою ф-3.

Документування кожного етапу обігу наркотичних лікарських засобів у медичному закладі дає змогу і працівникам закладу, і перевіряльникам своєчасно виявити порушення. Тому правильне зберігання, знищення та заповнювання рецептурних бланків ф-3 відіграє важливу роль для обліку та формування загальної картини обігу наркотичних лікарських засобів.

Спеціальний рецептурний бланк ф-3: облік, знищення, відповідальніЧитайте: "Лечебное питание: организация в ЛПУ"

Всі питання щодо обігу наркотичних лікарських засобів та прекурсорів у медичному закладі повинні бути врегульовані локальним  наказом  «Про заходи щодо придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та спеціальних рецептурних бланків ф-3».

Скачайте рецептурний бланк ф-3

Рецептурний бланк ф-3

Спеціальний рецептурний бланк ф-3: облік, знищення, відповідальніЧитайте: "Клінічні протоколи у вітчизняній медичній практиці"

Щодо бланків ф-3 у документі важливо визначити:

  • Відповідальну за зберігання, облік та видачу рецептурних бланків ф-3  особу.
  • Список лікарів, які мають право виписувати наркотичні засоби, психотропні речовини на спеціальних рецептурних бланках ф-3.
  • Постійно діючу комісію з проведення щоквартальних інвентаризацій спеціальних рецептурних бланків ф-3.  

Облік рецептурних бланків ф-3 ведуть у спеціальному журналі обліку за формою № СЗ-2, затвердженою наказом Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинного обліку бланків суворої звітності» від 11.03.1996 № 67.

Замовляючи рецептурні бланки ф-3, важливо розрахувати потребу так, щоб у закладі не було перевищено одномісячної потреби запасів. За схоронність бланків відповідають лікарі, які виписують пацієнтам рецепти за цією формою. Якщо лікар звільняється, він повинен повернути залишки рецептурних бланків в місце їх отримання.  

Спеціальний рецептурний бланк ф-3: облік, знищення, відповідальніЧитайте: "Врачебная ошибка: виды, причины, наступление и освобождение врача от ответственности"

Окрім того, лікарі, які призначають наркотичні (психотропні) лікарські засоби для лікування в амбулаторних умовах, в тому числі в умовах створеного стаціонару вдома,  повинні докладно інформувати хворого або особу, яка здійснює за ним догляд, про правила поводження з такими засобами, недопущення їх використання не за медичним призначенням та видавати їм Інформаційний лист за формою, затвердженою Наказом № 494.

Функції заступника головного лікаря щодо обігу рецептурних бланків ф-3:

  • Забезпечити своєчасне виписування нового рецепта, якщо лікарем був виписаний рецепт із порушенням правил.
  • Здійснювати контроль за обігом спеціальних рецептурних бланків ф-3.

Спеціальний рецептурний бланк ф-3: облік, знищення, відповідальніЧитайте: "Аттестация врачей на присвоение и подтверждение категории"

Знищення рецептурних бланків ф-3

Локальним наказом по закладу має бути визначено порядок передачі зіпсованого рецептурного бланка відповідальній особі. Також має бути створено комісію зі знищення зіпсованих рецептурних бланків (це може бути комісія з проведення щоквартальних інвентаризацій) та затверджено порядок знищення таких документів.

Строки знищення зіпсованих рецептурних бланків законодавством не визначені. Ви можете визначити внутрішнім наказом, наприклад, проводити знищення раз на квартал, після або під час проведення інвентаризації.

Метод знищення — будь-який, що унеможливлює подальше використання бланків.

Зауважте:

Сторінки журналу пронумерувати, а журнал — прошнурувати, завірити підписом керівника та печаткою закладу.

Для виготовлення бланків ф-3 використовується папір рожевого кольору, фіксованого розміру (75 х 120 мм), з наскрізною нумерацією. Функцію контролю їх використання та обліку виконує відповідальна особа, яку окремим наказом призначає керівник лікувального закладу.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся