Санітарно-епідемічні вимоги до приміщень дитячих санаторіїв

18
Дізнайтеся про санітарно-гігієнічні та протиепідемічні вимоги до утримання будівель та споруд санаторію, де перебувають діти.

До утримання будівель та споруд дитячих санаторіїв висуваються наступні вимоги:

Щоденно всі приміщення санаторію слід прибирати вологим способом при відкритих вікнах та фрамугах.

Прибирання спалень необхідно проводити 2 рази на день (після нічного та денного сну) під час відсутності дітей, за винятком палат для лежачих хворих.

З метою знищення в повітрі хвороботворних мікроорганізмів слід проводити кварцування спалень. Його здійснюють тільки під час відсутності дітей. Режим кварцування та його тривалість залежить від потужності лампи та інструкції заводу-виробника.

Санітарно-епідемічні вимоги до приміщень дитячих санаторіївЧитайте: "Спеціальний рецептурний бланк ф-3: облік, знищення, відповідальні"

Килими та килимові доріжки необхідно щоденно чистити пилососом, періодично вибивати і протирати вологою щіткою, а раз на рік вони підлягають сухому хімічному чищенню.

Постільне приладдя (матраци, подушки, ковдри) перед початком зміни необхідно виносити на повітря для провітрювання і просушування. Раз на рік постільне приладдя підлягає хімічному чищенню.

При наявності хворих на крапельну чи кишкову інфекції постільну білизну двічі чистять щіткою, змоченою в 0,5-відсотковому розчині хлораміну, 0,5-відсотковому розчині хлордезину чи іншого дезінфекційного засобу, що має дозвіл Міністерства охорони здоров’я України на використання для таких цілей.

При виникненні захворювання на вірусний гепатит проводиться камерна обробка постільного приладдя. Через 1 годину після обробки кімнату слід ретельно провітрити.

Санітарно-епідемічні вимоги до приміщень дитячих санаторіївЧитайте: "Аттестация врачей на присвоение и подтверждение категории"

Миття освітлювальної арматури, віконних приямків та чищення скла як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони, вентиляційних решіток слід проводити по мірі забруднення, але не рідше двох разів на рік.

Стіни та ручки дверей в умивальних, душових (ванних) кімнатах, пральних, вбиральнях слід мити щоденно гарячою водою із застосуванням миючих засобів, що мають позитивні висновки за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров’я України, а підлогу — по мірі забруднення необхідно протирати не менше трьох разів на день. Унітази миють двічі на день водою із застосуванням миючих засобів за допомогою йоржів та щіток для видалення сечокислих солей, використовуючи тільки ті, що мають позитивні висновки за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров’я України. На кожен санвузол необхідно мати не менше 6 квачів. Чисті і використані квачі зберігають окремо в промаркованій тарі.

Прибиральний інвентар (відра, щітки та ін.) має бути промаркований і закріплений за окремими приміщеннями.

Щотижнево здійснюється генеральне прибирання, що включає миття стін, дверей, підлоги, обладнання всіх приміщень з використанням миючих засобів.

При закінченні зміни проводиться санітарний день: генеральне прибирання приміщень, миття вікон, освітлювальної арматури, очистка вентиляційних решіток.

Санітарно-епідемічні вимоги до приміщень дитячих санаторіївЧитайте: "Звіт лікаря — рекомендації щодо складання"

За епідемічними показаннями щоденне вологе прибирання всіх приміщень проводиться із застосуванням  дезінфекційних засобів, які повинні зберігатися в місцях, недоступних для дітей.

Кожен дезінфекційний засіб, що виробляється в Україні або імпортується в Україну, повинен мати позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров’я України, бути внесеним до Державного реєстру дезінфекційних засобів, що ведеться Міністерством охорони здоров’я України, мати реєстраційне посвідчення МОЗ України та методичні вказівки щодо його застосування із зазначенням галузі, терміну, умов застосування, форми випуску тощо.

Зміна постільної білизни та рушників проводиться по мірі забруднення, але не рідше одного разу на тиждень. В санаторії необхідно мати не менше трьох змін постільної білизни і двох змін наматрацників, достатню кількість індивідуальних серветок одноразового використання для гігієнічних процедур. Чиста білизна повинна доставлятися в мішках і зберігатись в шафах.

Санітарно-епідемічні вимоги до приміщень дитячих санаторіївЧитайте: "Клінічні протоколи у вітчизняній медичній практиці"

Брудна білизна повинна складатися в спеціальні ємності з кришками чи поліетиленові або клейончасті мішки, які потім повинні доставлятися в спеціальне приміщення чи у пральну. Тканинні мішки необхідно здавати в пральну, клейончасті — обробляти гарячим мильним або содовим розчином. Білизну дітей з енурезом збирають і обробляють окремо.

Проводити прання дитячої натільної (нічні сорочки, труси, піжами) та постільної білизни необхідно тільки тими миючими засобами, що мають позитивний висновок державної санітарно-епідемічної експертизи Міністерства охорони здоров’я України та призначені до використання в цій сфері (у т. ч. для прання дитячої білизни).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль