З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Електронні форми медичної документації

  • 2 листопада 2017
  • 1647

Ведення електронних форм медичної документації українські медзаклади впроваджують не так стрімко, як цього потребують світові інформаційні технології. Читайте, як не відстати від прогресу та започаткувати чи оптимізувати електронний документообіг у вашому медзакладі згідно з законодавством!

Впровадження сучасних інформаційних технологій до діяльності лікувально-профілактичних закладів є ознакою прогресивних реформ у галузі охорони здоров’я, створення єдиного медичного інформаційного простору та реальним засобом зменшення «паперового» навантаження на лікарів на користь їхнього спілкування з пацієнтами.
Процес створення потужних інформаційних систем у галузі охорони здоров’я має бути системним та керованим. Тому Міністерство охорони здоров’я України видало наказ «Про запровадження ведення електронного варіанту облікових статистичних форм в лікувально-профілактичних закладах» від 05.07.2005 № 330 (далі — Наказ № 330), де висунуто обов’язкові умови при їх впровадженні. Зокрема, це:
  • встановлення уніфікованого програмного забезпечення;
  • забезпечення обсягу інформації в електронних варіантах облікових форм не меншим, ніж у паперових зразках, затверджених відповідними наказами Міністерства охорони здоров’я України;
  • забезпечення ведення 283-х облікових форм на паперових носіях (згідно із додатком до Наказу № 330).

Електронні форми медичної документаціїЧитайте: "Медицинская документация: бланки и правила хранения"

Однак є необхідність пояснити висунуті Міністерством охорони здоров’я України вимоги:

  • створення єдиного медичного інформаційного простору та обмін інформацією між закладами неможливі без встановлення уніфікованого програмного забезпечення;
  • облікову форму із затвердженого переліку можна роздрукувати з електронного носія та таким чином зекономити час, потрібний для рукописного заповнення документа, за умови повної відповідності затвердженим Міністерством охорони здоров’я України паперовим зразкам.
Необхідно також звернути увагу на те, що багато облікових форм, що ведуться в електронному форматі, не потребують дублювання на папері. Зокрема, форма № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів» формується автоматично при встановленні заключного діагнозу в електронній медичній картці та не потребує друку на паперовому носії.
Отже, якщо у закладі охорони здоров’я первинна облікова документація ведеться в електронному форматі, Наказом № 330 вимагається дублювання на паперових носіях лише тих форм, які зазначені у додатку до наказу.
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся