text
Медична справа

Чи мають право керівники закладів охорони здоров’я, що були реорганізовані при впровадженні Програми економічних реформ на 2010–2014 роки, на додаткові виплати?

  • 14 червня 2013
  • 47

Посадові оклади керівних працівників закладів охорони здоров’я визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки за групою з оплати праці керівних працівників, яка встановлюється за показниками відповідно до додатка 2 до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці).

Оскільки відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення зміни до Переліку закладів охорони здоров’я» від 20.05.2011 № 301 центри первинної медико-санітарної допомоги включені до пункту 1.2 «Амбулаторно-поліклінічні заклади», група з оплати праці керівних працівників цих закладів встановлюється за показниками, зазначеними у пункті 6 «Самостійні амбулаторно-поліклінічні заклади, за якими закріплена територія з обслуговування населення» додатка 2 до Умов оплати праці залежно від кількості прикріпленого за закладом населення.

З метою збереження чинних умов оплати праці медичних працівників, які в ході реорганізації та реформування галузі увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги (як пілотних, так і не пілотних регіонів), наказом Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я від 26.03.2012 № 165/194 внесено відповідні зміни до Умов оплати праці, зокрема перелік закладів (підрозділів), робота в яких дає право на надбавку за тривалість безперервної роботи (п. 4.1.1), доповнено структурними підрозділами, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Також пунктом 2 цього наказу передбачено встановлення доплати різниці заробітної плати тим керівникам, в яких після реорганізації зменшився її розмір, на весь період до запровадження нових умов оплати праці, за яких нові розміри заробітної плати перевищать чинні.

Зазначена норма поширюється на створені в ході реформування галузі центри первинної медико-санітарної допомоги на всій території України і не поширюється на щойно призначених головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги (наприклад, якщо таким керівником було призначено заступника головного лікаря центральної районної лікарні), оскільки це призначення не є наслідком реформування.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся