З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Вимоги до приміщень для рентгенологічних досліджень у стоматологічній практиці

  • 13 травня 2015
  • 1708

Які існують вимоги до розміщення рентгенівських апаратів у стоматологічних кабінетах? Де розмістити рентгенапарат, якщо у кабінеті розміщено декілька стоматологічних крісел?

Згідно з пунктом 8.1 Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.06.2007 № 294, розміщення та стаціонарний захист приміщень для рентгеностоматологічних досліджень визначається типом рентгенівської апаратури та величиною робочого навантаження апарата.

Вимоги до приміщень для рентгенологічних досліджень у стоматологічній практиціЧитайте: "Санітарно-протиепідемічні заходи в закладах первинної медичної допомоги – загальні правила"

Класифікація рентгенівських дентальних апаратів та стандартизовані фізико­технічні параметри їхньої роботи наведені у Таблиці

Класифікація рентгенівських дентальних апаратів та стандартизовані
фізико­технічні параметри їхньої роботи

Рентгенівський апарат

Робоче навантаження, (мА ´ хв.)/тижд.

Анодна напруга,
кВ

Дентальний апарат, що працює зі звичайною плівкою
без підсилювального екрана

200

70

Дентальний апарат і пантомограф, що працюють
із високочутливим плівковим і/чи цифровим приймачем зображення, у тому числі візіограф (без фотолабораторії)

40

70

Панорамний апарат, пантомограф

200

90

Дентальні рентгенівські апарати зі звичайною плівкою без підсилювального екрана, а також пантомографи та панорамні апарати дозволено розміщувати тільки у рентгенівському відділенні (кабінеті) закладу охорони здоров’я загального чи стоматологічного профілю.

Вимоги до приміщень для рентгенологічних досліджень у стоматологічній практиціЧитайте: "Санітарно-протиепідемічний режим: шляхи подолання цвілі у приміщеннях медичного закладу"

Дозволено розміщення дентального рентгенапарата у стоматологічному кабінеті на одне крісло. За наявності кількох крісел в одному стоматологічному кабінеті для розміщення дентального рентгенівського апарата необхідна окрема процедурна. При проведенні рентгенівських досліджень присутність у процедурній інших пацієнтів забороняється.

Якщо у процедурній встановлено кілька апаратів для рентгеностоматологічних досліджень, то система управління має передбачати можливість експлуатації одночасно тільки одного апарата.

При розміщенні у процедурній більше одного дентального рентгенівського апарата площу приміщення необхідно збільшувати залежно від типу апарата, але не менше ніж на 4,0 м2 на кожен додатковий апарат.

При розміщенні у процедурній дентального рентгенівського апарата, що працює з високочутливим плівковим або цифровим приймачем зображення, у тому числі з візіографом (без фотолабораторії), площу процедурної дозволено зменшувати до 6,0 м2.

Вимоги до приміщень для рентгенологічних досліджень у стоматологічній практиціЧитайте: "Небулайзерна терапія: переваги застосування"

Заклад охорони здоров’я, фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності, що використовують рентгеностоматологічне обладнання, мають отримати Санітарний паспорт на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів). Він є формою дозволу державної санітарно­епідеміологічної служби на виконання робіт із джерелами іонізуючого випромінювання і засвідчує виконання вимог санітарного законодавства щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу в робочих приміщеннях і на робочих місцях, а також щодо захисту населення від іонізуючого випромінювання.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся