text
З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

eHealth: нові можливості для медзакладів

  • 13 грудня 2017
  • 888

Запровадження системи eHealth в державних і комунальних медичних закладах дасть змогу позбутися стосів медичної документації та відкриє нові можливості для запровадження у закладі електронного документообігу. Разом з тим, eHealth допоможе уникнути черг на прийом – електронний запис заощадить час і пацієнта, і лікаря.

Електронна система охорони здоров’я вже eHealth запрацювала в тестовому режимі. Сьогодні лікарі первинки можуть реєструватися в системі та реєструвати декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги. Тестовий період триватиме до квітня 2018 року. І до цього часу  реєстрація в eHealth відбуватиметься на добровільних засадах. І хоч це вимагає від медпрацівників додаткового часу на навчання, проте зусилля  Адже в наступному році послуги лікарів оплачуватимуться згідно з кількістю декларацій, зареєстрованих у системі eHealth.

Колективний договір КНП

 Як передбачити зростання зарплат в медзакладі
Світлана Пугачголова Кролевецької районної організації профспілки працівників охорони здоров’я
Наразі змінюється модель фінансування надання медичної допомоги. Невід’ємною складовою реформування галузі є перетворення бюджетних закладів охорони здоров’я на комунальні неприбуткові підприємства. Це передбачає складання нового колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом.

Що таке eHealth

Мета eHealth — зробити всі документи та процеси взаємодії  лікарів між собою, лікарів з пацієнтами тощо з паперового формату в електронний і створити єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.

Спочатку eHealth  впроваджуватимуть серед фахівців первинної ланки медицини — сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Пацієнти укладатимуть декларації з обраними лікарями, і лікарі реєструватимуть ці декларації в системі. Держава зможе оплачувати роботу лікаря за кожного пацієнта, а пацієнт отримає гарантовані державою безплатні медичні послуги. Так eHealth допоможе реалізувати принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

eHealth: нові можливості для медзакладівЧитайте: "Стаж медработников для выхода на пенсию: как считать?"

Переваги eHealth

Система міститиме всю медичну історію пацієнта, і ці дані будуть доступні як пацієнту, так і його лікарям. Завдяки eHealth кожен пацієнт зможе швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарі під час діагностики враховуватимуть повний анамнез пацієнта. Не буде потреби в паперових медичних картах і друкованих довідках, які губляться і забуваються. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які не можна буде ні загубити, ні підробити.

Лікарю не потрібно буде витрачати час на звіти, адже вся необхідна інформація формуватиметься автоматично в електронній системі. Отже, з’являється більше часу на пацієнта.

Крім реєстрації лікарів та декларацій пацієнтів, система eHealth запропонує лікарям первинної ланки електронний інструмент підтримки програми «Доступні ліки», а пізніше — й інші кроки, що допоможуть створити єдину електронну медичну картку кожного українця.

eHealth: нові можливості для медзакладівЧитайте: "Аккредитация медицинских учреждений в Украине"

  

Як працюватиме система eHealth

В Україні система складається із центрального та зовнішніх компонентів. У центральному компоненті зберігається та обробляється інформація. Зовнішній компонент — це програмні рішення від приватних медичних інформаційних систем (МІС). За допомогою цих сервісів заклади охорони здоров’я взаємодіють із центральним державним компонентом eHealth:

  • реєструють заклад, лікарів, пацієнтів
  • укладають електронні угоди тощо.

Медичні заклади зможуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему (далі -МІС) з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента eHealth. Кожен медичний заклад зможе обрати ту МІС, яка задовольняє його потреби. Базовий набір електронних сервісів для лікарів, а також доступ пацієнтів до системи будуть безплатними.

Роботу центрального компонента контролюватиме Національна служба здоров’я України при МОЗ. Вона вимагатиме від розробників МІС дотримуватися стандартів надійності, безпеки та конфіденційності даних, якими їхні системи обмінюватимуться із центральним компонентом. Система також пройде сертифікацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся