Чергування медпрацівників: основні правила складання графіка

1298
Графік чергування медичних працівників не може порушувати права персоналу на відпочинок. Читайте, як спланувати добові чергування медиків так, щоб робочий час відповідав вимогам законодавства.

Медзаклади з цілодобовим графіком роботи мають потребу у добовому чергуванні медпрацівників. Однак, навіть Кодекс Законів про працю України (КЗпП) не має визначення терміну «чергування». Традиційно під «чергуванням» мають на увазі такий робочий графік, коли працівник працює за розпорядженням керівника до початку або після закінчення звичайного робочого дня (тобто у вечірній і нічний час) та у вихідні або святкові (неробочі) дні.

КЗпП визначає коло осіб, яких не можна залучати до чергування. Так, до нічного чергування не залучають:

  • вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (ст. 176 КЗпП);
  • осіб, які не досягли 18 років (ст. 192 КЗпП).

Інвалідів залучають до чергування у нічний час лише за умови їх згоди, а також якщо це не суперечить медичним рекомендаціям (ст. 172 КЗпП).

Добове чергування медпрацівників: основні правила складання графікаЧитайте: "Стандарты сестринского медицинского ухода: критерии контроля"

  

Адміністрація ЛПЗ затверджує в правилах внутрішнього трудового розпорядку умови роботи. Керівник закладу мусить погодити їх з профспілковим комітетом. Ці правила містять розділ, у якому обговорюється організація праці колективу для надання цілодобової та якісної медичної допомоги населенню (наказ МОЗ «Про затвердження Галузевих правил внутрішнього трудового розпорядку» від 18.12.2000 № 204-о; далі  — Наказ № 204). Керівництво закладу має право передбачити у цьому розділі залучення до нічних або добових чергувань медпрацівників амбулаторної ланки у стаціонарі.

У медзакладах із цілодобовим режимом роботи застосовують облік відпрацьованого часу помісячно за погодженням із профспілковим комітетом. При цьому слід дотримуватися норм робочого часу за обліковий період (місяць, квартал, півріччя; п. 16 Наказу № 204).

Добове чергування медпрацівників: основні правила складання графікаЧитайте: "Ответственность медицинских работников: виды, причины наступления"

Під час складання графіку роботи та встановлення тривалості робочої зміни керівник має враховувати характер праці та її і умови. Нічна зміна не може  тривати довше 12 год. та бути еквівалентною денній зміні. Також не допускається призначення медпрацівника у дві зміни підряд.

Працівників необхідно інформувати про графіки змінності принаймні за місяць до початку їх дії.

Встановлення добового чергування медпрацівників можливе за рішенням колективу медзакладу. Для кожного конкретного працівника керівник встановлює таку тривалість лише за його згодою, а також за згодою профспілкового органу медзакладу.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця
«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль