Шлях реформування медичної галузі: основні напрями роботи

1759
Донедавна в Україні діяла система фінансування медицини, успадкована з радянських часів. Так, кошти виділяють з державного бюджету на фінансування кількості ліжок, персоналу медичних закладів відповідно до запланованих статей кошторису. Такий підхід в умовах нестачі коштів призвів до того, що близько 46% витрат на медичні послуги фінансують пацієнти з власної кишені.

В МОЗ стверджують, що змінити ситуацію вдасться лише за умови кардинальних змін в підходах до фінансування галузі охорони здоров'я.

Відповідно до Плану заходів з реалізації Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я, затвердженого розпорядженням КМУ № 821-р від 15 листопада 2017 року, така зміна фінансування проходитиме в декілька етапів та має завершитись до 2020 року. За цей період державні органи мають створити підгрунтя для вирішення  проблем, які перешкоджають запровадженню страхової медицини та переходу на фінансування медичних послуг за принципом "гроші ходять за пацієнтом".

Шлях реформування медичної галузі: основні напрями роботиЧитайте: "Стандарты сестринского медицинского ухода: критерии контроля"

Протягом перехідного періоду від старої до нової системи фінансування вирішуватимуть такі питання:

  • Подолання фінансової незахищеності пацієнта.

Прийнятий Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», який визначає модель пакета медичної допомоги, який гарантовано буде оплачувати держава, та розробити єдиний прозорий підхід до формування тарифів на ці послуги.

  • Створення єдиного національного замовника медичних послуг.

Прийнято Постанову про створення Національної служби здоров'я. Надалі саме цей орган буде розпорядником державних коштів, акумульованих за рахунок податків, та саме Національна служба здоров'я буде укладати договори з медичними закладами про надання цих послуг пацієнту та здійснювати контроль за дотриманням визначених умов.

  • Автономізація бюджетних закладів охорони здоров'я.

Надавачі медичних послуг отримають можливість розпоряджатись ресурсами залежно від потреб.

Реалізація основних напрямків медичної реформи передбачає створення єдиної електронної системи обміну медичною інформацією. Уже  МОЗ планує розпочати тестування такої системи, покликаної пришвидшити запровадження нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги. Надалі планується внести всі заклади охорони здоров'я та медичних працівників цих закладів до тієї ж електронної системи. З часом те ж планується реалізувати і в напрямку стаціонарної допомоги.  Таким чином, повна реалізація нової моделі фінансування медичних послуг планується до 2020 року.  Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця
«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Спочатку завжди...

А потім уже:
  • дочитуйте статтю
  • скачуйте зразки документів
  • користуйтеся нормативкою
  • дізнавайтеся новини

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль