text
З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Кардіологічний кабінет поліклінічного відділення: спеціалізація та завдання

 • 10 січня 2018
 • 406

Дізнайтеся, як згідно з нововведеннями в законодавстві має функціонувати кардіологічний кабінет у медичному закладі, які завдання постають перед його працівниками та на що має право розраховувати пацієнт.

Підвищення захворюваності на хвороби серцево-судинної системи серед пацієнтів різних вікових груп потребує вживання кардинальних заходів як з боку держави. Тому наказ  № 975 затвердив нове Положення про кардіологічний кабінет, яким запроваджуються суттєві зміни в медичних підходах до ведення кардіологічних хворих на амбулаторному етапі.

Для надання спеціалізованої діагностичної та лікувальної допомоги пацієнтам з захворюваннями серця та судин в поліклінічному відділенні медичного закладу організовують кардіологічний кабінет. Функціонує кабінет на підставі наказу МОЗ України № 975. Штати кабінету укомплектовують відповідно до штатного розпису, а координує діяльність кабінету керівник поліклінічного відділення.

Кардіологічний кабінет поліклінічного відділення: спеціалізація та завданняЧитайте: "Чергування медпрацівників: основні правила складання графіка"

 Завдання кардіологічного кабінету:

 • координація роботи структурних підрозділів медичного закладу (долікарського та терапевтичного кабінетів поліклініки, відділів функціональної діагностики та статистики), спрямованої на виявлення пацієнтів з захворюваннями серцево-судинної системи та тих осіб, що мають високий та дуже високий ризик розвитку подібних захворювань;
 • аналіз поширеності захворювань на артеріальну гіпертензію (АГ) та ішемічну хворобу серця (ІХС) серед населення, що обслуговується в поліклініці;
 • моніторинг стану тимчасової непрацездатності пацієнтів з ІХС та ГХ;
 • участь в підготовці та підвищенні кваліфікації лікарів терапевтичного профілю та середнього медичного персоналу;
 • впровадження в практику передових досягнень медичної науки в галузі кардіології та вивчення їх ефективності.

Кабінет веде встановлену нормативними документами документацію та надає необхідну оперативну інформацію за запитом керівництва медичного закладу.

Кардіологічний кабінет поліклінічного відділення: спеціалізація та завданняЧитайте: "Медицинская сортировка: правила, схема проведения"

Пацієнти кардіологічного кабінету поліклінічного відділення: 

 • особи з сумнівним діагнозом та без точного діагнозу;
 • пацієнти з гострими формами ІХС, які пройшли стаціонарне лікування, зокрема з інфарктом міокарду, порушеннями ритму серця, серцевою недостатністю, ускладненими гіпертонічними кризами;
 • пацієнти, стан яких не вдалось стабілізувати на попередніх етапах лікування;
 • особи, працездатність яких була порушена тривалий час (понад 2-3 тижні) з приводу серцево-судинних захворювань;
 • пацієнти, стосовно яких вирішується питання про необхідність стаціонарного лікування;
 • особи, які працюють на підприємствах зі шкідливими чинниками для здоров’я, під час проходження профілактичного огляду (за призначенням заступника головного лікаря з медичних питань).

Працівники кардіологічного кабінету поліклінічного відділення працюють відповідно до графіків, затверджених керівником медичного закладу.  Якщо працівники кабінету вважають за доцільне запровадити зміни в наданні допомоги кардіологічним хворим, пропозиції подають керівнику медичного закладу. Безумовно, самостійно досягнути значних зрушень в сфері надання допомоги хворим кардіологічного профілю лише зусиллями співробітників кабінету не вдасться. Відповідно до Положення, в досягненні цієї мети кабінет співпрацює з медичними закладами, що надають кардіологічну, кардіохірургічну допомогу населенню та громадськими організаціями.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся