В якому віці виходять на пенсію медичні працівники, евакуйовані з 10-кілометрової зони відчуження?

14 червня 2013
168
Середній бал: 5 із 5

В якому віці виходять на пенсію медичні працівники, евакуйовані з 10-кілометрової зони відчуження?

Відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-­XII потерпілі від Чорнобильської катастрофи, зокрема евакуйовані з 10-­кілометрової зони відчуження у 1986 році, мають право на зниження пенсійного віку на 10 років.

Потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком № 1 (чоловіки — 10 років і більше, жінки — 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на 2 роки понад передбачений вказаною вище статтею вік.

Отже, право на пенсію за віком запитувач матиме після досягнення 48­-річного віку (60 – 12 = 48).

logo