З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Використання коштів для підготовки і підвищення кваліфікації осіб з надання домедичної допомоги

  • 23 січня 2018
  • 28

Читайте, хто відповідатиме за використання коштів для підготовки і підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги та кого призначатимуть розпорядником згідно з новим медичним законодавством.

Кінець 2017 року був плідним на нові нормативні акти щодо впровадження медичної реформи.  Так, однієї з них було ПостановаКМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підготовки та підвищення кваліфікації осіб з надання домедичної допомоги» від 27.12.2017 № 1078.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Цим документом уряд регламентує порядок використання фінансових ресурсів, які надають з держбюджету  для реалізації програми з підвищення кваліфікаційного рівня медпрацівників та фармпрацівників щодо домедичної допомоги. Дія документі стосується також і  підготовки науково-педагогічних кадрів, що працюватимуть у цьому напрямі.

Використання коштів для підготовки і підвищення кваліфікації осіб з надання домедичної допомогиЧитайте: "Обробка рук хірурга: правила, алгоритм, вимоги до оснащення" 

Хто буде розпорядником коштів?

Основний орган, що є організатором використання коштів у рамках згаданої програми – МОЗ України.

Розпорядниками нижчого рівня є освітні інституції, що займаються навчанням надання домедичної допомоги, на основі договору згідно із законодавством:

  • ВНЗ та інституції післядипломної освіти I—IV рівня акредитації МОЗ України;
  • навчально-тренувальні відділи центрів екстреної медицини або інші юридичні особи.

Інституції, які матимуть право розпоряджатися коштами, наданими для навчання осіб домедичної допомоги, визначаються конкурсом, який проводить МОЗ.

Використання коштів для підготовки і підвищення кваліфікації осіб з надання домедичної допомогиЧитайте: "Форми первинної облікової медичної документації: як зберігати та заповнювати" 

Як використовуватимуть кошти для підготовки і підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги?

Кошти, передбачені бюджетом для виконання програми, мають використовуватися для закупівлі товарів, оплати роботи та послуг, які здійснюються у порядку, передбаченому нормативно-правовою базою.

У держконтракті щорічно має зазначатися положення про обов’язковість виправлення сум відповідно до значення. Це роблять для попередження виникнення кредиторської заборгованості.

Бухгалтерський облік та проведення фінансової та бюджетної звітності щодо цих асигнувань провадиться за нормативно-правовою базою.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся