З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Право прибиральника, гардеробника, кастелянки та техніка пологового будинку на додаткову щорічну відпустку за особливий характер праці

  • 14 червня 2013
  • 333

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю до 35 календарних днів.

Право працівників на щорічну додаткову відпустку за особ­ливий характер праці визначається суворо відповідно до Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особ­ливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 (додаток 2 до постанови; далі — Список № 1290-2).

Конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника у цих умовах. Атестація робочих місць за умовами праці у цьому випадку не вимагається.

Підрозділом «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» розділу ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» зазначеного вище Списку № 1290-2 передбачені лише гардеробник, який працює у радонолікарні (п. 115) та кастелянка, яка працює у радонолікарні (п. 120).

Гардеробник і кастелянка, які працюють у пологовому будинку, в Списку не зазначені, отже права на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці не мають.

Розділом ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку № 1290-2 передбачені прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням загальних убиралень та санвузлів (п. 60), а також технік та механік (рентгенотехнік), зайняті ремонтом, налаштовуванням та регулюванням рентгенівських апаратів та установок (п. 75).

Згідно з Порядком застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово­емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.1998 № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. До розрахунку часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, робіт, професій і посад.

Отже, право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці мають лише ті техніки, які займаються ремонтом, налаштовуванням та регулюванням рентгенівських апаратів та установок, і тільки ті прибиральники службових приміщень, які зайняті прибиранням загальних убиралень і санвузлів. При цьому до стажу, що дає право на щорічні додаткові відпустки, зараховуються лише ті дні, у які працівники, про яких йдеться у запитанні, виконували саме передбачені відповідними пунктами роботи не менше половини тривалості робочого дня. Облік часу, відпрацьованого у зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся