Замовте видання онлайн або телефонуйте 0 800 212 012. Дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ

Медична справа

Атестація медичних працівників: 10 найпопулярніших статей

  • 7 лютого 2018
  • 7788

В публікації читайте 10 найпопулярніших статей порталу про атестацію медичних працівників, підготовку до атестації, збір документів, складання атестаційних звітів, а також скачайте зразки та бланки, затверджені законодавством.

Атестація медичних працівників (від лат. attestation — свідчення, підтвердження) — це перевірка та оцінювання ділової кваліфікації працівників щодо їх відповідності займаній посаді або здійснюваній роботі. Метою атестації є удосконалення діяльності закладів охорони здоров’я усіх форм власності щодо подальшого поліпшення надання медичної допомоги населенню.

Основним нормативним актом, який регулює атестацію лікарів, є наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про подальше удосконалення атестації лікарів» від 19.12.1997 № 359 (далі — Наказ № 359), яким затверджено Положення про порядок проведення атестації лікарів (далі — Положення № 359).

Атестація медсестер

Аттестация медесестер: виды и особенности проверки

Работа медcестер в лечебных учреждениях всех форм собственности и принадлежности предполагает периодическое посещение курсов повышения квалификации медсестер не реже, чем через 5 лет после предыдущих. Профессиональное обучение медработников является одной из обязанностей работодателя. 

Читайте об особенностях аттестации медсестер, а также узнайте, какие требования выдвигают к сотрудникам во время этой процедуры.

Атестаційна справа медичної сестри 

Атестаційну справа медичної сестри подають для атестаційної комісії для  підтвердження чи присвоєння кваліфікаційної категорії. Надіслати документи секретарю комісії потрібно як мінімум за два місяці до того, як атестаційна комісія почне свою роботу. 

Атестаційний звіт медсестри — зразок

Перегляньте та скачайте атестаційний звіт про професійну діяльність старшої медсестри. Документ має чітку структуру, продумане експертом наповнення та стане корисним зразком для кожного молодшого спеціаліста з медичною освітою під час підготовки до атестації. За посиланнями у статті — ще більше корисної інформації!

Атестаційний звіт медсестри повинен відображати повну картину діяльності молодшого спеціаліста з медичною освітою. Тому в ньому вказують обсяги роботи, проведені заходи, кваліфікація працівника тощо. Керівник закладу повинен підписати та за потреби внести зауваження в документ. 

Атестація лікарів

Атестація лікарів: законодавство, підготовка

Атестація медичних працівників, як і ліцензування, стандартизація та акредитація, є засобом забезпечення якості медичної допомоги, оскільки спрямована на підвищення кваліфікації, професійного рівня та якості роботи медиків.

Читайте про ключові вимоги законодавств до атестації лікарів: робота атестаційної комісії, посади, робота за якими зараховується для атестації, а також лікарські спеціальності. 

Документи для атестації лікарів

Порядок атестування лікарів визначений Положеннями про порядок проведення атестації лікарів, що затверджений наказом МОЗ від 19 грудня 1997 року № 359. Цей документ визначає документи для атестації лікарів, які потрібно подавати атестаційній комісії. Важливо зазначити, що перелік документів для атестації на присвоєння та підтвердження категорії  лікаря дещо різниться. Отож наводимо обидва  списки. Завантажте бланк атестаційного листка та дізнайтеся, як складати звіт про професійну діяльність.

4 ключові документи для атестації лікарів 

Під час підготовки до атестації лікарів не останню роль відіграє упорядкована документація. Отож перегляньте та скачайте форми документів, які подають атестаційній комісії та затверджені законодавством.

Звіт лікаря — рекомендації щодо складання

Атестаційний звіт лікаря — обов'язковий документ для проходження атестації. Вимоги до його складання в законодавстві визначені досить лаконічно. Тому щоб під час підготовки до атестації не пропустити жодної деталі, перегляньте розроблену експертом орієнтовну структуру звіту. 

Помилки лікарів в атестаційному звіті і складанні довідки ПАЦ

У атестаційних звітах лікарів із року в рік трапляються ті ж самі помилки, в документах з підприємств - ті ж самі неточності. Дізнайтеся, що саме ви можете покращити у зібраній документації для атестації!

Проходження атестації лікарем за його спеціальністю за суміщенням 

Головний лікар приватного закладу охорони здоров’я має сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я» та посвідчення про присвоєння вищої категорії за спеціальністю «Акушерство і гінекологія». Головний лікар працює на 0,5 ставки та упродовж робочого часу суміщає посаду лікаря-акушера-гінеколога. Чи має він право на підтвердження категорії за спеціальністю «Акушерство і гінекологія»?

Положення про передатестаційну комісію: зразок

Передатестаційна комісія не просто має на меті підготувати лікарів до атестації, а й загалом налагодити та поліпшити роботу персоналу в медичному закладі. Для того, аби підтримати фахівців у період підготовки до атестації комісія надає організаційно-методичну допомогу кожному лікарю.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся

Увага! Зміни в законодавстві! Щоб працювати без порушень, читайте статтю "Електронний рецепт: як виписувати"

Скачайте зручні пам'ятки від МОЗ та експертів "Як виписувати електронний рецепт" та "Як отримати ліки за електронним рецептом"

Скачати пам'ятки 
Головний редактор
Олена Алехно