З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Національна служба здоров'я України: як співпрацюватиме з медзакладами?

  • 21 лютого 2018
  • 696

Прийнято положення про Національну службу здоров'я України — НСЗУ, на яку в умовах реформування первинної медичної допомоги покладаються основні функції укладання договорів та відшкодування вартості послуг медзакладам. Як взаємодіяти медзакладам з цією структурою? На яку саме підтримку можна розраховувати з боку НСЗУ? Читайте в статті!

Постановою Кабінету Міністрів України № 1101 від 27 грудня 2017 року створена Національна служба здоров’я України (надалі, НСЗУ) та затверджене положення про цю службу. Згідно з документом, НСЗУ є самостійною юридичною особою.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Вона має власну печатку з Державним Гербом України, а також власні бланки та рахунки в органах Казначейства. Чисельність працівників служби затверджує Кабінет Міністрів України за погодженням з Мінфіном. Очолює службу Голова, який несе персональну відповідальність за діяльність НСЗУ. Служба працює в тісній співпраці із Міністерством охорони здоров’я України.

Національна служба здоров'я України: як співпрацюватиме з медзакладами?Читайте: "Ефективна медикаментозна терапія: про що подбати лікарю?

Пріоритетні завдання НСЗУ

Відповідно до запропонованої концепції розвитку медицини, первинну медичну допомогу населенню надаватимуть медичні заклади та фізичні особи-підприємці в галузі медицини після укладання договорів.  Національній службі здоров’я в цьому ланцюжку відведена особлива роль.  

Основні функції Національної служби здоров’я:

  • реалізує державну політику в питаннях державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення;
  • виступає замовником медичних послуг та лікарських засобів  відповідно до програми медичних гарантій;
  • розробляє пропозиції стосовно покращення якості законодавчої бази з напрямів, які належать до компетенції служби;
  • моніторить питання  тарифів на медичні послуги та коригувальних коефіцієнтів, а також надає пропозиції стосовно покращення програми медичних гарантій.

Насамперед НСЗУ буде моніторити потребу населення в медичних послугах та лікарських засобах. На основі отриманих результатів можна буде прогнозувати таку потребу на майбутнє, що також ляже на плечі новоствореної структури.

Національна служба здоров'я України: як співпрацюватиме з медзакладами?Читайте: "Реимбурсация в Украине

Взаємодія НСЗУ з медичними закладами

Договори про медичне обслуговування населення в нових умовах лікувальні заклади та приватні особи-підприємці будуть укладати саме з Національною службою здоров’я України. В разі, коли надавачі цих послуг не виконуватимуть в повному обсязі умови таких договорів, саме НСЗУ буде відстежувати ці ситуації та розривати договори. Те ж стосується і договорів про рембурсацію.

Згідно з положенням про НСЗУ, одним із завдань служби є оплата за встановленими тарифами наданих пацієнтам медичних послуг відповідно до програми медичних гарантій. Важлива місія  НСЗУ – відшкодування вартості лікарських засобів відповідно до договорів про реімбурсацію.

Національна служба здоров’я  взаємодіятиме з населенням та допомагає йому в виборі лікаря:

  • надає інформацію про лікаря первинної медичної допомоги;
  • роз’яснює пацієнтам інформацію, що стосується медичних закладів, які надають первинну медичну допомогу.

Крім того, служба буде займатись розглядом скарг з питань, які входять до її компетенції. Ще одне важливе завдання служби – вивчати підґрунтя скарг та усувати причини, які до них призводять.

Одним з аспектів надання медичної допомоги в нових умовах є створення єдиної електронної бази даних про пацієнтів. Відповідно до стратегії розвитку первинної медичної допомоги, доступ до цієї системи отримають  медичні і аптечні заклади. За безперебійне функціонування цієї електронної системи  відповідатимуть фахівці НСЗУ. Вони налагоджуватимуть  запуск і функціонування ресурсів, що входять до складу єдиної електронної системи охорони здоров’я. На підставі  письмової заяви служба буде надавати пацієнту інформацію в межах компетенції, яка його цікавить.

Національна служба здоров'я України: як співпрацюватиме з медзакладами?Читайте: "Форма №063-2/о: скачайте бланк!

Фінансова діяльність НСЗУ

Левова частка роботи НСЗУ пов’язана з проведенням фінансового аналізу та плануванням фінансування програми медичних гарантій в довгостроковій перспективі. Служба контролює використання бюджетних коштів на підставі поданих фінансових звітів.

Після отримання звітів про надані медичні послуги, фахівці НСЗУ розпочинають перевірку стосовно обсягу наданих медичних послуг, зазначених в програмі медичних гарантій та прописаних відповідними договорами про реімбурсацію. В разі, якщо виявлені якісь невідповідності, вони вживають заходи для усунення цих порушень (в тому числі із зверненням до суду).

Щороку служба складає та публікує звіт на підставі результатів діяльності. В цьому звіті фахівці служби проводять аналіз та надають середньостроковий прогноз потреб населення в медичних послугах. Крім того, вони ж аналізують виконання договорів про реімбурсацію. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся