З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Посадова інструкція патологоанатома: скачайте!

  • 15 березня 2018
  • 110

Скачайте посадову інструкцію патологоанатома та використовуйте для роботи у вашому закладі!

Медичними патологами переважно є або клінічні, або анатомічні патологоанатоми. Клінічні патологи зазвичай досліджують біологічні рідини, зокрема й кров, сечу та кістковий мозок. Вони проводять тести на токсикологію, щоб виявити наявність незаконних наркотиків і отрут, контролюють лікарняний банк крові й перевіряють імунні функції пацієнтів для виявлення алергії та терпимості органів трансплантації тощо.

Анатомічні патологи аналізують зразки тканини та клітин, щоб допомогти визначити діагноз, причини захворювань тощо. Підготовку, опис і розсічення хірургічних зразків тканини людини, підготовку посмертних досліджень людини тощо відповідно до загальноприйнятої світової практики виконують зазвичай помічники або асистенти патологоанатома, хоча під час складних діагнозів таку роботу виконує безпосередньо патологоанатом. Це визначено й у національних системах професійної класифікації.

Наведений приклад посадової інструкції лікаря-патологоанатома розроблено з урахуванням національної нормативної бази, зарубіжного досвіду та практичних рекомендацій досвідчених професіоналів у галузі охорони здоров’я.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Обовязки  патологоанатома:

  • Дослідження та діагностика біологічних рідин, такі як кров і сеча, або тканини з біопсій, зокрема мазків Папаніколау, для діагностики хвороби, під мікроскопом або за допомогою інших діагностичних інструментів, медичного устаткування; спостереження рівныв певних хімічних або інших речовин в організмі; інтерпретація  результатів досліджень, щоб визначити стадію розвитку хвороби.
  • Мікробіологічні дослідження та ідентифікація бактерій, вірусів, грибів і паразитів, які можуть викликати або викликали інфекцію.
  • Кваліфікована патологоанатомічна діагностика, формулює патологоанатомiчний дiагноз і висновок про причини смертi.
  • Оформлення документів про причини смертi з урахуванням вимог Мiжнародної класифiкацiї захворювань та причин смертi.
  • Складання розширеного клiнiко-патологоанатомiчного епiкризу, визначення збiгів чи розходження його з клiнiчним дiагнозом захворювання, аналіз медичних умов  з використанням таких методів, як гістологія, цитологія, цитопатології тощо.

Посадова інструкція патологоанатомаЧитайте: "Аптечка для першої медичної допомоги — оновлений склад" 

 Щоб дізнатися всі обов’язки, права та вимоги до медпрацівника, який може займати посаду патологоанатома, скачайте посадову інструкцію.

Скачайте посадову інструкцію патологоанатома

Посадова патологоанатома

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся