text
Медична справа

Обережно — ВІЛ: Які інфекції можуть передаватися під час виконання маніпуляцій?

  • 23 березня 2018
  • 676

Одними з найнебезпечніших інфекцій, що можуть передаватися гемоконтактним шляхом, є ВІЛ-інфекція, гепатит В та гепатит С. Найбільший ризик передачі при контакті з інфікованою кров’ю має вірусний гепатит В.

Для профілактики зараження інфекціями, що передаються гемоконтактним шляхом, важливо дотримуватися правил дезінфекції повітря та поверхонь, що контактують з кров’ю, а також стерилізувати інструментарій і перев’язувальний матеріал, який використовують під час виконання маніпуляцій.

До протиепідемічних заходів, що запобігають поширенню інфекції, належать:

  • своєчасна та правильна дезінфекція і стерилізація інструментарію багаторазового використання й обладнання;
  • використання засобів індивідуального захисту.

ВІЛ-інфекція

Середня ймовірність зараження ВІЛ при випадковому уколі або порізі становить 0,3%, або один випадок на 300 осіб. Тобто 99,7% подібних випадків не призводять до зараження. Якщо ВІЛ-інфікована кров потрапила в очі, ніс або рот, середня ймовірність зараження дорівнює 0,1%, або один випадок на 1000 осіб.
Потрапляння незначної кількості крові на шкіру не становить небезпеки. Немає підтверджень фактів зараження у тих випадках, коли декілька крапель крові потрапили на шкіру і були там протягом нетривалого часу. Якщо ВІЛ-інфікована кров потрапляє на шкіру, ймовірність зараження становить менше 0,1%.

Однак ризик інфікування зростає, якщо шкіра:

  • пошкоджена (наприклад, нещодавній поріз);
  • контактує з інфікованою кров’ю тривалий час (наприклад, коли шкіру не відчищають від слідів крові протягом декількох годин).

Обережно — ВІЛ: Які інфекції можуть передаватися під час виконання маніпуляцій?Читайте: "Демеркуризація приміщення: правила та алгоритм проведення

Гепатит В

Щороку реєструють близько 800 нових випадків зараження гепатитом В у результаті професійної експозиції. У медичних працівників, які не пройшли профілактичні щеплення, ризик зараження від випадкового уколу або порізу становить від 6 до 30% і залежить від HBeAg-статусу пацієнта. Тому масова вакцинація проти вірусу гепатиту В допоможе знизити щорічні показники зараження у виробничих умовах.

Гепатит С

Імовірність зараження гепатитом С при випадковому уколі або порізі становить близько 1,8%. Ризик зараження при потраплянні крові на слизові оболонки або шкіру невисокий, однак повідомлення про подібні випадки є в науковій літературі.

Вірусні гепатити з гемоконтактним механізмом передачі збудників, перш за все вірусний гепатит С, є важливою проблемою сучасної медичної науки і практичної охорони здоров’я усіх країн світу. Це обумовлено широким поширенням, високим рівнем захворюваності, вираженим поліморфізмом клінічних проявів, численністю шляхів та чинників передачі збудників, а також надзвичайно несприятливими наслідками, до яких можуть призвести гепатити, — формування хронічних уражень печінки, в тому числі цирозу і гепатоцелюлярної карциноми (абз. 4 п 1.8 Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Вірусний гепатит C у дорослих», затвердженого наказом МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при вірусному гепатиті C» від 18.07.2016 No 729).

Обережно — ВІЛ: Які інфекції можуть передаватися під час виконання маніпуляцій?Читайте: "Дезинфицирующие средства в медицине: как выбрать?" 

Ризик зараження гемоконтактними інфекціями під час виконання маніпуляцій

Обережно — ВІЛ: Які інфекції можуть передаватися під час виконання маніпуляцій?

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі