З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Зарплата головлікаря — директора — комунального некомерційного підприємства

 • 26 березня 2018
 • 5788

Державні лікарні реорганізовують в комунальні некомерційні підприємства. Постає питання оплати праці як рядових працівників новоствореного медичного закладу, так і його очільника. Дізнайтеся, чи буде отримувати директор такого медичного підприємства звичні надбавки за вислугу років, допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки тощо

Допомога на оздоровлення

Постановою КМУ № 524 від 11.05.2011 року «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» прописана норма, відповідно до якої медичні та фармацевтичні працівники державних та комунальних бюджетних закладів (установ) отримують допомогу на оздоровлення. Допомогу виплачують при наданні основної щорічної відпустки у розмірі посадового окладу.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Зарплата головлікаря — директора — комунального некомерційного підприємстваЧитайте: "Приклад наказу про затвердження правил дій медперсоналу щодо санепідрежиму" 

Надбавка за вислугу років

Постанова КМУ № 1418 від 29.12.2009 року врегульовує Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Відповідно до цього документа нараховують надбавку медичним та фармацевтичним працівникам будь-яких державних та комунальних установ, закладів, організацій (незалежно від їх підпорядкування), оплата праці яких провадиться відповідно до умов оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я, виключаючи посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби України (п. 1 Постанови № 1418).

Умови оплати праці співробітників медичних закладів та установ соціального захисту населення затверджені сумісним наказом МОЗ та Мінпраці № 308/519 від 05.10.2005 року та докладно викладені в Постанові КМУ № 1298 від 30.08.2002 року «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та окремих галузей бюджетної сфери». Дія документа поширюється на осіб, що працюють в державних та комунальних бюджетних медичних закладах.

Пунктом 3 Постанови № 1418 виписані посади медичних та фармацевтичних працівників, що здобули право на виплату надбавки за вислугу років. До цього списку внесена також і посада керівника закладу охорони здоров’я. Тривалість часу, протягом якого особа працювала в державному чи комунальному медичному підприємстві не входить до стажу, що надає право отримувати надбавку за вислугу років (Постанова МОЗ № 1418).

Зарплата головлікаря — директора — комунального некомерційного підприємстваЧитайте: "Оновлена форма № 074: Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів

Медичний заклад – медичне некомерційне підприємство

З моменту прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» № 2002-VІІІ від 06.04.2017 року медичні заклади державної власності отримали право функціонувати як казенні підприємства чи державні установи. Цим же документом визначено право закладів охорони здоров’я, що знаходяться в комунальній формі власності, утворюватися та функціонувати в формі:

 • комунальних некомерційних підприємств;
 • комунальних установ.

Підприємство отримало право самостійно визначати власну організаційну структуру, штатний розпис та кількість працівників. Така норма передбачена ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України.

Зарплата головлікаря — директора — комунального некомерційного підприємстваЧитайте: "Обережно — ВІЛ: Які інфекції можуть передаватися під час виконання маніпуляцій?"

Оплата праці співробітників комунального некомерційного підприємства провадиться на договірній основі. Регулюють це нормативні документи, як-от:

 • статті 97 Кодексу законів про працю України;
 • статтях 15 та 16 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995 року;
 • Законі України «Про колективні договори і угоди» № 3356-XІІ від 01.07.1993 року;
 • положеннях Генеральної угоди про регулювання основних принципів та норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки від 23.08.2016;
 • відповідні положення галузевих угод.

Нарахування заробітної платні очільникам підприємств, що знаходяться у державній власності (у тому числі й казенних), та очільникам підприємств, що функціонують на засадах комунальної власності, здійснюється на підставі норм таких нормативних документів:

 • постанови КМУ № 948 від 31.08.1997 року «Про умови і розмір оплати праці працівників підприємств і організацій, що дотуються з бюджету»;
 • постанови КМУ № 859 від 19.05.1999 року «Про умови і розмір оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об’єднань державних підприємств».

Зазначимо, що дія вищенаведених документів (Постанов КМУ № 1418, № 1298, № 524) не поширюється на медичні підприємства, що утворені на базі комунальних-бюджетних закладів охорони здоров’я. Проте, для нарахування заробітної платні співробітникам цим закладів можна використовувати положення нормативних документів, котрі врегульовують умови оплати праці працівників бюджетної сфери. Щоправда попередньо аналогічні за змістом та обсягом умови оплати праці прописують у колективному договорі, котрий укладають на кожному підприємстві, яке використовує найману працю (ч. 7 ст. 65 ГК).

Зарплата головлікаря — директора — комунального некомерційного підприємстваЧитайте: "ГРВІ: запобігаємо розповсюдженню за допомогою масок" 

Доповнюючи вищевикладене, слід зауважити, що в недалекому минулому, а саме 10.04.2017 року Верховна Рада України ухвалила законопроект № 6327 «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Головний посил цього документа – запровадження реформи фінансування медичної галузі. В коментарях до законопроекту МОЗ зазначило доцільність відмови від Єдиної тарифної сітки та переходу на вільне формування зарплат у комунальних медичних підприємствах. Щоправда роз’яснень стосовно того, чи планується поширення змін в оплаті праці на працівників медичних підприємств, від профільного органу не надійшло. Тож необхідно дочекатися підписання законопроекту № 6327 Президентом України та подальших змін у нормативних документах. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся