З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Харчування паліативного хворого: організація вдома

  • 27 березня 2018
  • 77

Паліативна допомога спрямована поліпшувати якість життя невиліковних хворих та членів їхніх сімей. Навчіть родичів хворого правильно організовувати харчування, адже від нього багато в чому залежить самопочуття хворого та навіть його психологічний стан.

Є продукти, які при мінімальному об’ємі дають змогу отримати максимальну кількість поживних речовин (горіхи, мед, збиті вершки). Їх можна давати хворому між прийомами їжі. Також корисні супи-пюре, оскільки в них міститься велика кількість протеїну. Хворому можна давати нежирні м’ясні та рибні бульйони. Для зручності збережіть картки-розкладки страв.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

У паліативних хворих часто знижується апетит. Тому якщо у хворого немає захворювань порожнини рота і шлунково-кишкового тракту, йому можна вживати страви з приправами, що стимулюють апетит. Поліпшенню апетиту сприяють також мариновані, кислі і солені овочі, а також кислі соки.

Догляд за паліативними хворими в медзакладі врегульовано законодавством — вичерпний огляд нормативних документів щодо паліативної допомоги! 

Хворобливі стани, пов'язані з харчуванням

Під час харчування та виконання інших маніпуляцій у паліативних хворих можуть виникнути такі хворобливі стани як нудота і блювання. Тому важливо знати причини, які до цього призводять, та як допомогти хворому.

Причинами нудоти можуть бути:

  • затримка евакуації їжі зі шлунку, що супроводжується печією, гикавкою, відчуттям переповненості;
  • тривале вживання ліків, що спричиняють шлунково-кишкове подразнення (нестероїдні протизапальні засоби, цитотоксичні препарати, антибіотики);
  • страх та занепокоєння.

Харчування паліативного хворого: організація вдомаЧитайте: "Санкції за підробку медичних документів: законодавство

Причинами блювання можуть бути:

  • підвищений внутрішньочерепний тиск внаслідок церебральної пухлини;
  • синдром шлункового стиснення;
  • стимуляція провідних шляхів блукаючого нерва в результаті фарингіального подразнення (кандидоз, мокротиння);
  • непрохідність кишківника.

Гігієна — така ж сама щоденна потреба хворого. Завантажте алгоритми маніпуляцій для догляду за пацієнтом.

Якщо у хворого виникли вказані хворобливі стани, перш за все необхідно ретельно проаналізувати ситуацію, продумати і спланувати дії, спрямовані на ліквідацію симптомів. Лікарські засоби, які полегшують симптоми нудоти і блювання, лікар призначає індивідуально. Але є і низка немедикаментозних заходів боротьби з нудотою і блюванням.

Важлива частина паліативної допомоги — навчити пацієнта і його сім’ю вести щоденник та фіксувати у ньому причини виникнення болю, нудоти і блювання, їх тривалість. Такий щоденник допоможе скласти план медичної допомоги, дати рекомендації.

Харчування паліативного хворого: організація вдомаЧитайте: "Адміністративна та кримінальна відповідальність медпрацівників за помилки в документації"

Постійні нудота і блювання змушують хворого відмовлятися від прийому їжі та пиття. Аби зменшити симптоми, поліпшити апетит, запобігти закрепам, необхідно перейти на лікувальне харчування. Якщо виникла проблема вибору між водою і їжею, перевагу надають вживанню рідини.

Отже, паліативний догляд може бути ефективним лише за умови створення та підтримання комфортних умов для хворого. Тобто надана система підтримки хворому має допомогти йому жити настільки творчо й активно, наскільки це для нього можливо.
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся