З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Як оформити відмову вести пацієнта: документи і права лікаря

  • 30 березня 2018
  • 2294

Випадків, коли лікар має право відмовити пацієнту в наданні медичної допомоги, небагато. Найчастіше це роблять у разі, коли пацієнт не виконує медичних приписів, правил внутрішнього розпорядку тощо. Читайте, як правильно відмовити пацієнту у медичній допомозі та як документально її оформити.

Приводів відмовити пацієнту в медичному обслуговуванні в лікарів не так багато. Проте медики мають право на захист власних прав та прав інших пацієнтів, а також можуть відмовити хворому, якщо заклад не має матеріальних ресурсів для повноцінного медичного супроводу конкретного пацієнта. В цьому випадку завищені вимоги пацієнта можуть зіграти проти нього.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Лікар має усвідомлювати, що відмова надавати медичну допомогу може призвести до негативних для нього та закладу охорони здоров’я наслідків. В п'яти випадках ненадання медичної допомоги буде розглядатися як злочин, який вчиняють проти життя та здоров’я особи. Аби цьому запобігти, варто збирати докази, які обумовлюють відповідну рішення. 

Такими доказами передусім можуть бути записи в медичній документації (медичній картці) пацієнта про всі випадки, коли він:

  • не виконував письмові рекомендації лікаря;
  • не приходив на заплановані огляди.

Після кожного порушення письмових рекомендацій слід робити відповідний запис у медичній картці й ознайомлювати з ним пацієнта під підпис. Якщо лікар призначає інший час для прийому, він має вимагати, щоб пацієнт підписав інформацію про попередню неявку. 

Як оформити відмову вести пацієнта: документи і права лікаряЧитайте: Оновлений табель матеріального оснащення закладу первинної медичної допомоги: скачайте! 

Усі порушення варто документувати та оформлювати:  

  • доповідні записки
  • акти.

Акти складають за участю не менше двох очевидців певної події. Щоб запобігти розголошенню лікарської таємниці, очевидцями мають бути медичні працівники, які засвідчують акт підписами. Медперсонал має пам'ятати, що розголошувати конфіденційну інформацію він може лише за трьох обов'язкових умов

 Акт про пояснення наслідків відсутності згоди на медичне втручання

Скачайте зразок

Як оформити відмову вести пацієнта: документи і права лікаря

Як оформити відмову вести пацієнта: документи і права лікаряЧитайте: "Права врачей: законодательство" 

Доповідна записка про відмову від подальшого ведення пацієнта

Скачайте зразок

Як оформити відмову вести пацієнта: документи і права лікаря

Також не слід нехтувати можливостями відео-, фото- чи аудіофіксації порушень, наприклад якщо пацієнт галасував чи псував майно закладу. Фіксувати таку поведінку можна навіть за допомогою мобільного телефону.

Отже, лікар має право відмовитися від надання пацієнтові медичної допомоги. І хоч підстав для цього законодавство передбачає небагато, усе ж це може істотно полегшити роботу лікаря, а також зберегти йому нерви і час.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся