З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Ліцензування медпрактики комунального некомерційного підприємства

  • 19 квітня 2018
  • 1427

Дізнайтеся основні аспекти ліцензування медичної практики, яку провадить реорганізоване комунальне некомерційне підприємство. Які документи подавати? Скільки часу є на переліцензування? Які обов'язки покладаються на керівництво медзакладу?

Законодавчою базою для вирішення питання про ліцензування комунального некомерційного підприємства для здійснення господарської діяльності у сфері охорони здоров’я  є Закон про ліцензування, а також постанова КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.03.2016 № 285 (далі – постанова КМУ).

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Згідно з Законом про ліцензування, зокрема його ст. 15 п. 4, правонаступник медзакладу, що припиняється у зв’язку з реорганізацією у комунальну установу, має право продовжувати здійснювати господарську діяльність з медичної практики.

Новоствореному медзакладу можна провадити професійну діяльність у медичній сфері на підставі ліцензії ЛПУ, що припинився, лише упродовж тримісячного терміну, за який реорганізований медзаклад має завершити усі необхідні організаційні заходи для одержання нової ліцензії — діяльності як комунального некомерційного медзакладу.

Ліцензування комунального некомерційного підприємстваЧитайте: "Опікунська рада медзакладу: склад, права, законодавство"

На правонаступника покладається обов’язок по завершенню вказаного терміну одержати нову ліцензію, оскільки раніше виданий дозвіл анулюється. Згідно з постановою КМУ адміністрація закладу, що підлягає реорганізації, має забезпечити належне збереження документації.

Положення вищезазначених законодавчих актів передбачають, що реорганізоване комунальне некомерційне підприємство упродовж тримісячного терміну після його державної реєстрації має отримати нову ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері охорони здоров’я у передбаченому законодавчо порядку. Ліцензування комунального некомерційного підприємства відбувається в загальному порядку.

Ліцензування комунального некомерційного підприємстваЧитайте: "Фінансове планування доходів та видатків надавача ПМД на 2018 рік: інструмент від МОЗ"

Документи для ліцензування

Постанова КМУ визначає порядок ліцензування комунального некомерційного підприємства. Законодавчо встановлено необхідність подачі до МОЗ таких документів:

  • заява з проханням видати ліцензію;
  • відомості щодо матеріально-технічної стану та штату персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;
  • перелік документів для одержання ліцензії у двох примірниках.

Пакет документів на ліцензування комунального некомерційного підприємства, зазначений вище, є вичерпним, тобто ніхто не має права вимагати додаткові документи. Перелік необхідної матеріально-технічної бази визначається відповідними наказами МОЗ.

Ліцензування комунального некомерційного підприємстваЧитайте: "Як підключити медзаклад до системи «електронне здоров’я»

Важливо пам’ятати, що вимірювальна техніка підлягає метрологічній перевірці. У відомостях також зазначають реквізити документу, що є підставою для користування приміщенням, а також реквізити (повна назва, дата і номер) акта санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта. Сторінки відомостей нумеруються, прошиваються, засвідчуються підписом уповноваженої особи та печаткою суб’єкта господарювання (за наявності).

З метою ліцензування комунального некомерційного підприємства, якщо  створюється комунальне некомерційне підприємство кількох ЗОЗ (наприклад, створення відокремлених структурних підрозділів), відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітньо-кваліфікаційного рівня заповнюються окремо для кожного ЗОЗ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся