text
Медична справа

Щоквартальна інвентаризація наркотичних засобів: правила проведення

  • 4 травня 2018
  • 845

Несвоєчасне проведення інвентаризації наркотичних засобів і прекурсорів — поширена помилка в обліку підконтрольних речовин. Щоб не накликати на себе проблем під час перевірок Держлікслужби, читайте правила проведення інвентаризації наркотичних лікарських засобів.

Вимоги до проведення інвентаризації наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів визначені такими нормативно-правовими актами:

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

Заклади охорони здоров’я зобов’язані за формою та в порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України, проводити щоквартальну інвентаризацію наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та складати відповідний баланс товарно-матеріальних цінностей. Баланс товарно-матеріальних цінностей складають за формою, наведеною у додатку 6 до Постанови № 589.

Щоквартальна інвентаризація наркотичних засобів: правила проведенняЧитайте: "Знищення наркотичних (психотропних) лікарських засобів" 

Скачайте Додаток 6 наказу № 589

Щоквартальна інвентаризацію наркотичних засобів: правила проведення

Щоквартальна інвентаризація наркотичних засобів: правила проведенняЧитайте: "Iнвентар приймального відділення інфекційного стаціонару" 

5 правил інвентаризації наркотичних лікарських засобів

  • Баланс товарно-матеріальних цінностей складають за формою, наведеною у додатку 6 до Постанови № 589;
  • Інвентаризацію проводить комісія, яку затверджують наказом керівника закладу. До її складу не включають матеріально відповідальних осіб;
  • Інвентаризацію підконтрольних речовин здійснюють в цілому по закладу, враховуючи залишки за відділеннями, а не лише в місці зберігання основного запасу;
  • Інвентаризацію проводять з урахуванням прекурсорів;
  • Інвентаризацію необхідно здійснювати щокварталу, а не раз на рік.

Щоквартальна інвентаризація наркотичних засобів: правила проведенняЧитайте: "Все про обіг наркотичних лікарських засобів, прекурсорів в медзакладі

Зауважте, що відповідальні особи зобов’язані щомісяця звіряти інформацію про фактичну наявність наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів із записом про залишки за журналом обліку. Про результати вони мають повідомити керівнику закладу охорони здоров’я. Якщо ці вимоги не виконують, це порушення пункту 13 Порядку № 333.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся