З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Оформлення й оплата відрядження лікаря на курси підвищення кваліфікації

  • 27 березня 2013
  • 1574

Медичні та фармацевтичні працівники мають право на підвищення кваліфікації, перепідготовку не рідше одного разу на п’ять років у відповідних навчальних закладах охорони здоров’я.

Для працівників постановою Кабінету Міністрів України «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695 встановлено такі мінімальні державні гарантії:

  • оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
  • виплата добових за кожний день перебування в дорозі та протягом першого місяця навчання у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень. В наступні місяці, до закінчення терміну навчання, тим, хто одержує заробітну плату у розмірі 6 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виплачується стипендія у розмірі 20% добових.

На час навчання працівники забезпечуються гуртожитком готельного типу. У разі відсутності гуртожитку відшкодування виплат, пов’язаних з наймом житлового приміщення, провадиться в порядку, встановленому законодавством для службових відряд­жень.

За медичними і фармацевтичними працівниками державних і комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи, зокрема при роботі за сумісництвом в іншому закладі охорони здоров’я. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524.

Отже, працівника за основним місцем роботи наказом по зак­ладу відряджають на курси підвищення кваліфікації до іншого міста і виплачують йому необхідні кошти.

На роботі за сумісництвом також видається відповідний наказ на підставі копії документів з основного місця роботи щодо такого працівника, на додатковій роботі також зберігають заробіток, а у табелі зазначають, що працівник перебуває на курсах підвищення кваліфікації.

Відпустка без збереження зарплати за сумісництвом в іншому закладі охорони здоров’я практикувалася у ті часи, коли не діяла державна гарантія щодо збереження зарплати при перебуванні на курсах підвищення кваліфікації за кожним місцем роботи.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся