Порядок оформлення листка непрацездатності після проходження хворим медико-соціальної експертної комісії

641

Так, згідно з п. 4.3 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, за­твердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція; зі змінами і доповненнями), зареєстрованого в Мін’юсті 04.12.2001 за № 1005/6196, листок непрацездатності (ЛН) закривається днем надходження документів хворого до медико-­соціальної експертної комісії (МСЕК); дата встановлення інвалідності обов’язково вказується в ЛН. Таким чином, після проходження МСЕК і встановлення первинної інвалідності хворий звертається до лікувально-­профілактичного закладу (ЛПЗ), який направив хворого на МСЕК. Лікуючий лікар під контролем завідувача відділення згідно з пп. 5.2.8 Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189, зареєстрованого в Мін’юсті 04.07.2008 за № 589/15280, закривають ЛН датою направлення хворого на МСЕК, при цьому у графі «стати до роботи» вказують, з якого числа та місяця встановлено групу інвалідності (наприклад, 21.06.2012 встановлено 1 групу інвалідності). Так, до речі, і закривався ЛН згідно з поясненнями збірника нормативних документів з коментарями «Экспертиза временной нетрудоспособности» під ред. Н. П. Бриць­ко, А. С. Хейфец, 1988 р., гл. 8, п. 4. Але ж є певні неточності, які унеможливлюють закриття ЛН таким чином.

Так, згідно зі спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження зразка, технічного опису листка непрацездатності та Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності» від 03.11.2004 № 532/274/136-­ос/1406, зареєстрованого в Мін’юсті 17.11.2004 № 1454/10053 (зі змінами і доповненнями), у графі «стати до роботи» вказується тільки дата, коли приступити до роботи, інші записи не передбачені, якщо тільки хворому не продовжено лікування або ж він помер.

Згідно з п. 7 Положення про медико-­соціальну експертизу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317, комісія МСЕК проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для медико-­соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-­консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності. Якщо комісія не прийняла рішення про продовження строку тимчасової непрацездатності, ЛН закривається датою проведення огляду.

Таким чином, це можна розуміти як дозвіл на продовження ЛН після повернення хворого з МСЕК до ЛПЗ на кількість днів з дати направлення на МСЕК до дати огляду на МСЕК. В іншому разі розбіжність між датами направлення та огляду хворих на МСЕК трактується як «прогули» за місцем їх роботи. Але ж, з іншого боку, це не збігається з п. 4.3 Інструкції. У зв’язку з вищезазначеним є необхідність надати коментарі до нормативних документів з експертизи тимчасової непрацездатності  щодо порядку закриття ЛН після проходження хворим МСЕК та встановлення йому первинної інвалідності.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

  Освітні заходи

  Школа

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Новий номер УЗОЗ»

  Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

  для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

  Читати книгу

  Спробуйте безплатно

  Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.


  Розсилка  © Медична справа, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

  Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

  Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


   

  
  • Ми в соцмережах

  Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

  Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

  • Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

  • Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

  Скачуйте безплатно
  розміщуйте на інфостендах медичного закладу

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  57 секунд на реєстрацію
  І Ви отримаєте доступ до:
  форм та зразків
  фахових статей
  найсвіжіших новин галузі
  нормативних документів

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль