З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Як укласти договір з НСЗУ: вимоги до закладів та порядок

  • 11 червня 2018
  • 1514

Перше оголошення про укладання договорів з НСЗУ уже розміщено на сайті Служби. І ті лікувальні заклади, які підписали угоду до 5 червня 2018 року, зможуть вступити в реформу уже з 1 липня. Якщо ж ваш заклад встигне укласти договір до 15 серпня, на фінансування можна буде розраховувати з 1 жовтня.

Відповідно до Постанови КМУ № 410 від 25 квітня 2018 року НСЗУ розмістила оголошення про укладання договорів про медичне обслуговування населення. З цього моменту заклади ПМД можуть подавати заяви, укладати відповідні договори з НСЗУ. Типова форма договору з Національною службою здоров’я та порядок його укладання прописані Постановою № 410 від 25.04.2018 року.

Оплата праці працівників закладів охорони здоров’я в 2019

Практичні поради
Анжела Купліванчукзавідувач відділу соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України
Конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат працівникам визначає керівник за рахунок і в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі закладу охорони здоров’я. Вони відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.

Умови укладання договору з НСЗУ

Кожен медичний заклад ПМД для підписання договору, повинен відповідати вимогам, визначеним Постановою КМ України № 391 від 28.03.2018 року. Передусім кожний заклад повинен під’єднатись до електронної системи надання охорони здоров’я. В системі повинні бути зареєстровані усі відповідальні особи, медичні працівники, які будуть надавати медичну допомогу.

Лікувальний заклад повинен мати ліцензію на провадження медичної практики, мати змогу надавати увесь спектр медичних послуг, передбачений наказом МОЗ України № 504 від 19.03.2018 року. Матеріально-технічна база закладу повинна гарантувати пацієнту максимальний спектр медичних послуг.

Проте слід пам’ятати, що договір з НСЗУ медичний заклад зможе укласти лише в тому випадку, якщо такий договір уклали решта закладів первинної медичної допомоги, які фінансуються з одного бюджету (міста, району, ОТГ).

Як укласти договір з НСЗУЧитайте: "Вимоги до реклами медзакладу: законодавство та рекомендації фахівця"

Порядок подання заяви до НСЗУ

Увесь документообіг між надавачем ПМД та НСЗУ проходить в електронному форматі.   Відповідно і заяву на укладання , і додатки до неї також повинні буи в електронному форматі. Власне заява та усі додатки повинні бути у форматі DOC чи DOCX та містити електронний підпис. Лист з усіма документами направляють на адресу електронної пошти dohovir@nszu.gov.ua.

Разом із заявою для укладання договору з Національною службою здоров’я, заклад первинної медичної допомоги повинен надати документи.

Номер додатку

Інформація про заявника

Перелік документів

1

Документи (скановані копії), котрі підтверджують право особи на укладання договору від імені власника Заявника.

Юридичним особам:

- статут;

- документ (наказ чи розпорядження), яким власник підтверджує своє рішення про призначення на посаду уповноваженої особи;

- документ (витяг з контракту чи додаткова угода до контракту), які містять відомості про термін дії контракту між власником та уповноваженою особою;

- довіреність на укладання договору з НСЗУ;

- документ (наказ чи розпорядження), яким власник Заявника підтверджує право уповноваженої ним особи підписати контракт. (за потребою)

Фізичним особам:

Довіреність на право укладання договору (нотаріально завірена).

2

Дані про ліцензію на право провадження медичної практики Заявником.

3

Інформація про матеріально-технічну базу Заявника

4

Інформацію надають лише комунальні заклади охорони здоров’я.

Листи, надані органами місцевого самоврядування з інформацією про медичні заклади, котрі надають ПМД та фінансуються з цього бюджету.

5

Інформацію надають лише комунальні заклади охорони здоров’я та лише у тому випадку, на певній адміністративно-територіальній одиниці первинну медичну допомогу надають декілька надавачів ПМД..

Листи, надані органами місцевого самоврядування з інформацією про кількість населення, що проживало на території обслуговування Заявника на 01.01.2017 року

Читайте: "Профілактична робота в медзакладі: наказ та оформлення плану заходів

Фінансування закладу ПМД після укладання договору з НСЗУ

З медичними закладами, які подали заяви до 16 години 00 хвилин (час Київський) 1 червня 2018 року та уклали договір з Національною службою здоров’я до 5 червня 2018 року, уже з 1 липня 2018 року вступлять у реформу. Ті ж заклади, які укладуть договір з НСЗУ до 15 серпня, вступлять у реформу з 1 жовтня поточного року.

Фінансування таких закладів охорони здоров’я буде провадитись на нових умовах. НСЗУ оплачуватиме медичні послуги на умовах капітації.

Капітація – спосіб оплати медичних послуг, при якому лікувальний заклад отримуватиме встановлену фіксовану суму коштів на кожного пацієнта з державного бюджету. Виплати медичному закладу не залежатимуть від того, чи звертався пацієнт за медичною допомогою.

Як укласти договір з НСЗУЧитайте: "Словник медреформи: що таке капітаційна ставка, МІС та солідарна страхова система"

На кожного пацієнта, котрий уклав декларацію з сімейним лікарем, держава гарантує оплату в розмірі 370 грн. Щоправда, це лише базовий тариф, який буде корегуватись коефіцієнтами залежно від вікової групи пацієнта.

Вікова група пацієнтів

Корегувальний коефіцієнт

Сума оплати на одного пацієнта

Діти до 5 років

4

1480 грн

Діти від 6 до 17 років

2,2

814 грн

Дорослі від 18 до 39 років

1

370 грн

Дорослі від 40 до 64 років

1,2

444 грн

Дорослі віком понад 65 років

2

740 грн

Виплати за  пацієнтів, які не уклали декларації з лікарем ПМД, проте проживають на території обслуговування  закладу охорони здоров’я будуть надавати на інших умовах . До кінця 2018 року на таких пацієнтів з державного бюджету медичний заклад буде отримувати по 240 грн. Щомісячно сума таких виплат відповідно до договору з Національною службою здоров’я буде змінюватись залежно від кількості пацієнтів, які укладуть декларацію. Відповідна норма міститься в За коні України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та пункті 6 Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою КМУ від 25 квітня 2018 року № 410.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся