Тривалість щорічної основної та додаткової відпусток

484

Згідно з нормами чинного законодавства України про відпустки (ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-­ВР;
зі змінами і доповненнями; далі — Закон № 504/96-­ВР) поняття «щорічна відпустка» є досить об’ємним та включає в себе як щорічну основну, так і щорічну додаткову відпустки.

Щорічна основна відпустка надається працівникам бібліо­текарям тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Однак, відповідно до частин 7–8 статті 6 Закону № 504/96-­ВР, інвалідам I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам III групи — 26 календарних днів.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам відповідно до статті 8 Закону № 504/96-­ВР та Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 (зі змінами і доповненнями; далі — Списки). Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Однак, додаткова щорічна відпустка тривалістю до 7 календарних днів згідно зі Списками надається лише бібліотекарям, які працюють в інфекційних та туберкульозних (протитуберкульозних) закладах та установах, санаторно-­лісових школах та школах інтернатах, дитячих будинках, садках, будинках дитини для дітей, хворих на туберкульоз; будинках інвалідів (відділень) для хворих на туберкульоз; навчальних закладах для інвалідів, хворих на туберкульоз.

Відповідно нормативна тривалість щорічної відпустки бібліо­текаря Центральної районної лікарні, інваліда ІІІ групи, складатиме не менше 26 календарних днів, якщо інше не встановлено колективним договором закладу.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль