Тривалість щорічної основної та додаткової відпусток

27 березня 2013
1296
Середній бал: 5 із 5

Тривалість щорічної основної та додаткової відпусток

Згідно з нормами чинного законодавства України про відпустки (ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-­ВР;
зі змінами і доповненнями; далі — Закон № 504/96-­ВР) поняття «щорічна відпустка» є досить об’ємним та включає в себе як щорічну основну, так і щорічну додаткову відпустки.

Щорічна основна відпустка надається працівникам бібліо­текарям тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Однак, відповідно до частин 7–8 статті 6 Закону № 504/96-­ВР, інвалідам I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам III групи — 26 календарних днів.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам відповідно до статті 8 Закону № 504/96-­ВР та Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 (зі змінами і доповненнями; далі — Списки). Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Однак, додаткова щорічна відпустка тривалістю до 7 календарних днів згідно зі Списками надається лише бібліотекарям, які працюють в інфекційних та туберкульозних (протитуберкульозних) закладах та установах, санаторно-­лісових школах та школах інтернатах, дитячих будинках, садках, будинках дитини для дітей, хворих на туберкульоз; будинках інвалідів (відділень) для хворих на туберкульоз; навчальних закладах для інвалідів, хворих на туберкульоз.

Відповідно нормативна тривалість щорічної відпустки бібліо­текаря Центральної районної лікарні, інваліда ІІІ групи, складатиме не менше 26 календарних днів, якщо інше не встановлено колективним договором закладу.

logo