З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Тривалість робочого тижня дезінфектора

  • 9 січня 2019
  • 108

Дізнайтеся, якої тривалості повинен бути робочий тиждень дезінфектора та які нормативні документи регулюють це питання.

Робочий тиждень дезінфекторів медичних закладів чи структурних підрозділів має становити 38,5 годин на тиждень. Виняток становлять дезінфектори, зайняті на роботах в шкідливих умовах (пп. 1 п. 1 наказу МОЗ № 319 від 25.05.2006 року «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів охорони здоров’я»).

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Право на 36-годинний робочий тиждень мають дезінфектори лікувально-профілактичних закладів, санітарно-профілактичних закладів та установ, зайняті на:

  • осередковій дезінфекції;
  • камерній дезінфекції;
  • профілактичній дезінфекції;
  • дезінсекції;
  • дератизації.

Подібна норма прописана розд. 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого постановою КМУ № 163 від 21.02.2001 року (далі — Перелік).

Роботодавець має встановити працівнику скорочену тривалість робочого часу (як зазначено в Переліку) у ті дні, коли працівник фактично зайнятий у шкідливих умовах не менше 50% тривалості робочого часу, що визначений для працівників цих закладів та установ.

Щоб працівники отримали право на скорочену тривалість робочого часу, необхідно провести атестацію їх робочих місць за умовами праці. Цю процедуру організовують   відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, який затверджений постановою КМУ № 442 від 01.08.1992 року. Встановити скорочену тривалість робочого тижня для працівників можна лише у тому випадку, коли за підсумками атестації робоче місце віднесене до категорії із шкідливими умовами праці.

Роботодавець встановлює працівникам п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями. Тривалість щоденної робочої зміни за таких умов необхідно визначити правилами внутрішнього трудового розпорядку чи графіком змінності. Правила внутрішнього трудового розпорядку затверджує власник (уповноважений ним орган) після погодження з профспілковим комітетом медичного закладу відповідно до частини 1 ст. 52 Кодексу законів про працю України.

Якщо через характер виробництва та умови роботи, запроваджувати шестиденний робочий тиждень недоречно, в такому медичному закладі встановлюють шестиденний робочий тиждень із єдиним вихідним.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся