Скачайте посадову інструкція лікаря-терапевта, яку експерт розробив на основі останніх законодавчих змін та нововведень в Класифікатор професій.
Лікар-терапевт безпосередньо підпорядковується завідувачу терапевтичного відділення. Мета роботи цього фахівця — виявляти хвороби, проводити медикаментозне лікування, зберігати стабільний стан та проводити профілактику розвитку рецидивів хвороб серед населення всіх вікових груп.
У своїй діяльності лікар-терапевт керується чинним законодавством України про охорону здоров’я, Положенням про терапевтичне відділення, принципами та правилами медичної етики й деонтології, Правилами внутрішнього трудового розпорядку та іншими локальними нормативними актами лікарні, цією посадовою інструкцією.
За відсутності лікаря-терапевта (хвороба, відпустка, відрядження тощо) виконувати його посадові обов’язки доручають іншому медичному працівнику лікарні в порядку, передбаченому законодавством.
Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Обов"язки лікаря-терапевта
- Здійснює клінічні огляди для оцінювання, діагностики й моніторингу стану пацієнта (хвороби, травми тощо); проводить лікування, реабілітацію, профілактику та диспансерне спостереження захворювань терапевтичного профілю.
- Отримує інформацію про стан здоров’я пацієнта, інтерпретує результати лабораторних та інших видів і методів медичних обстежень, виявляє загальні та специфічні ознаки захворювання.
- Оцінює важкість стану пацієнта, застосовує необхідні заходи для надання медичної допомоги пацієнту.
- Проводить диференціальну діагностику захворювання, обгрунтовує клінічний діагноз, визначає схему, план і тактику лікування пацієнта, медичні показання й медичні протипоказання до додаткових методів обстеження.
- Наглядає за побічними реакціями/дією лікарських засобів.
- Проводить консультації за направленнями лікарів інших спеціальностей.
- Визначає необхідність і строки тимчасового звільнення пацієнта від роботи (служби, навчання) через захворювання (травму); необхідність і строки тимчасового звільнення особи, яка доглядає за хворим членом сім’ї (дитиною), від роботи (служби, навчання).
Читайте: "Нові критерії ризику, за якими визначають періодичність перевірок клінік"
- Надає швидку (невідкладну) медичну допомогу; визначає обсяг і послідовність реанімаційних заходів із застосуванням основних навичок життєзабезпечення, екстрених процедур (уколів, дефібриляції тощо), установлює необхідні спеціальні методи дослідження та показання до госпіталізації.
- Співпрацює з лікарями інших спеціальностей як у самій лікарні, так і в спеціалізованих центрах, стаціонарах, диспансерах та інших закладах охорони здоров’я.
- Консультує пацієнтів і їхніх родичів щодо подальшого амбулаторного лікування після виписки зі стаціонару.
- Своєчасно інформує керівництво відділення та лікарні щодо усунення порушень правил охорони праці, протипожежних і санітарних правил, що створюють загрозу діяльності лікарні, її працівникам, пацієнтам і відвідувачам.
- Бере участь у проведенні експертизи тимчасової непрацездатності, готує необхідні документи для ЛКК і МСЕК.
- Своєчасно веде та якісно оформлює медичну та іншу документацію відповідно до встановлених правил і термінів.
- Сприяє поширенню медичних знань серед населення.