Замовте видання онлайн або телефонуйте 0 800 212 012. Дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ

Медична справа

Особисте освітнє портфоліо лікаря: бланк і правила заповнення

1 червня 2019
23015
Середній бал: 5 із 5
головний редактор журналу «Довідник головної медичної сестри»

Процес атестації значно спростили: уже не потрібно подавати звіт про професійну діяльність за останні три роки і проходити співбесіду з комісією. До того ж теми і форми навчання, за які нараховують бали БПР, тепер ви можете обрати самостійно

Новий Порядок атестації скасував співбесіду з атестаційною комісією. Також тепер не потрібно подавати звіт про професійну діяльність за останні три роки: замість 20 сторінок статистичних показників — особисте освітнє портфоліо лише на одну сторінку. Із 2021 року цей документ перевірятимуть щороку.

Як набрати бали до атестації 2020

Увага: Особисте освітнє портфоліо — сукупність задокументованих відомостей щодо персональних досягнень, проходження періодів підвищення кваліфікації, неформальної та інформальної освіти фахівців у сфері охорони здоров’я у процесі безперервного професійного розвитку.

До засідання атестаційної комісії лікар має подати перелік документів. На атестацію він має прийти з оригіналами сертифікатів, аби підтвердити дані в особистому освітньому портфоліо. Атестаційна комісія зобов’язана перевірити документи про заходи БПР.

Як і скільки балів Вам потрібно отримати

Увага: Атестаційна комісія відмовить в атестації лікарю, який вказав недостовірні дані про БПР в особистому освітньому портфоліо.

Рішення атестаційної комісії можна оскаржити в установленому законодавством порядку, а саме — у суді.

Особи, яким присвоїли кваліфікаційну категорію, проходять атестацію на її підтвердження раз на п’ять років. Атестацію на присвоєння наступної кваліфікаційної категорії за бажанням лікаря можуть провести раніше, але не раніше ніж через рік після попередньої атестації.

Якщо лікар не подав документи на чергову атестацію протягом року після закінчення п’ятирічного строку з дати попередньої атестації, він має пройти стажування та атестацію на визначення знань та практичних навичок з підтвердженням звання «лікар-спеціаліст». Так само проходять атестацію лікарі, яким атестаційна комісія відмовила в атестації або присвоєнні (підтвердженні) кваліфікаційної категорії. Якщо була трирічна перерва у стажі за спеціальністю, лікар має пройти курси стажування.

Скачайте бланк особистого медичного портфоліо лікаря

Бланк особистого освітнього портфоліо лікаря

Скачати

Як вести освітнє портфоліо лікаря

Особисте освітнє портфоліо з результатами проходження безперервного професійного розвитку потрібно вести за формою в додатку 2 до Порядку атестації. Облік балів веде лікар, засвідчує — його керівник. Лікарі, що зареєстровані як фізичні особи — підприємці та здійснюють медичну практику на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за відповідною лікарською спеціальністю, обліковують бали самостійно.

Зауважте! Зразок особистого освітнього портфоліо в МОЗ ще не оприлюднили. Наразі тривають оббговорення щодо нюансів заповнення офіційного шаблону та самостійного внесення балів у документ. 

Що зазначати у графі «Відомості щодо персональних досягнень»?

Графу «Відомості щодо персональних досягнень» не обов’язково заповнювати. Тут лікар може написати коментар до заходів, які він вказав у таблиці (наприклад, відзнака за доповідь на конференції, інструкторський сертифікат до одного із симуляційних курсів), або вказати додаткові здобутки, як-от публікації фахових підручників чи посібників.

Атестаційна комісія нараховує бали БПР відповідно до Критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку (додаток 5 до Порядку атестації).

Кількість балів, яку можна декларувати в освітньому портфоліо, необмежена. Проте обов’язковий щорічний мінімум із 1 січня 2020 року — 50 балів.

Якщо лікар не обліковував бали або облікував менше 50 балів через поважні причини, комісія може врахувати бали за інші роки періоду між атестаціями (якщо у такі роки лікар набрав більше мінімальної кількості балів). Причину, з якої лікар не міг отримати бали (наприклад, стан здоров’я, надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру, військові дії, народження дитини тощо), необхідно підтвердити документально.

Увага: На період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною накопичувати бали БПР необов’язково.
Із 2021 року копію особистого освітнього портфоліо щороку до 1 березня потрібно надсилати поштою на адресу органу, при якому утворили відповідну атестаційну комісію. Якщо лікар має недостатньо балів БПР, то його і роботодавця повідомляють про це листом.

Як користуватися сервісом «Особисте освітнє портфоліо» в Expertus: Медзаклад

Кожен лікар з 1 січня 2020 року зобов'язаний обліковувати бали за проходження безперервного професійного розвитку в особистому освітньому портфоліо. Хоча ви й маєте бланк особистого освітнього портфоліо й отримали рекомендації щодо його заповнення, та на ділі заплутатися у видах діяльності, категоріях заходів і підвищувальних коефіцієнтах нарахування балів БПР дуже легко. Тому фахівці системи «Expertus: Медзаклад» розробили сервіс, який допоможе створити зразкове портфоліо та автоматично порахує отримані бали.

Дізнатися більше про сервіс

Заповнювати електронне портфоліо можна протягом року. Вносьте інформацію про професійні досягнення після кожного заходу, на якому підвищуєте кваліфікацію, редагуйте дані за потреби, а наприкінці атестаційного року роздрукуйте готовий документ.

logo
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся

Увага! Готові протоколи надання невідкладної допомоги! Щоб працювати без порушень, читайте статтю "Принципи надання невідкладної допомоги за анафілактичного шоку"

Скачайте алгоритми від експертів "Невідкладна допомога за анафілактичного шоку" та "Додаток до протоколу: як визначити диференціальні стани"

Скачати пам'ятки 
Головний редактор
Олена Алехно