Проходження атестації лікарем за його спеціальністю за суміщенням

508
Головний лікар приватного закладу охорони здоров’я має сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я» та посвідчення про присвоєння вищої категорії за спеціальністю «Акушерство і гінекологія». Головний лікар працює на 0,5 ставки та упродовж робочого часу суміщає посаду лікаря-акушера-гінеколога. Чи має він право на підтвердження категорії за спеціальністю «Акушерство і гінекологія»?

Згідно з пунктом «д» статті 78 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII підвищення рівня професійних знань та майстерності є не лише правом, а й обов’язком медичних працівників. Однією з форм такого удосконалення професійної майстерності є підвищення кваліфікації та атестація лікарів. 

Загалом питання атестації лікарів (незалежно від виду та форми власності закладу охорони здоров’я) врегульовано Положенням про порядок проведення атестації лікарів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про подальше удосконалення атестації лікарів» від 19.12.1997 № 359 (далі — Положення № 359). 

Атестація лікарів проводиться з метою підвищення відповідальності за ефективність та якість роботи, раціональнішої розстановки кадрів з урахуванням їхньої професійної майстерності, досвіду та складності виконуваних робіт. 

Проходженню атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії підлягають (за бажанням) особи, яким присвоєні кваліфікаційні категорії, у строк до 5 років із дня попередньої атестації. 

Відповідно до Положення № 359, лікарі, які бажають пройти атестацію на підтвердження кваліфікаційної категорії, подають не пізніш як за два місяці до атестаційної комісії такі документи: заява лікаря; звіт про професійну діяльність за останні три роки, затверджений керівником установи, в якій лікар працює; копії дипломів, трудової книжки, сертифіката лікаря-спеціаліста або посвідчення про наявність кваліфікаційної категорії, якщо таке було видано раніше; свідоцтво закладу освіти або факультету удосконалення лікарів про складання іспиту після закінчення передатестаційного циклу; заповнений атестаційний листок. 

Лікарі, які змінювали місце роботи за останні 3 роки, подають звіти також з попередніх місць роботи, затверджені керівниками цих закладів, при цьому загальний строк перерв у роботі має не перевищувати 3 місяців. 

При цьому пунктом 3.14 Положення № 359 визначено, що атестація лікарів може проводитися за спеціальностями як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Положенням № 359 не передбачено можливості проходження атестації за суміщенням професій (посад). 

Отже, у випадку дописувача його спеціальністю за основним місцем роботи є «Організація та управління охороною здоров’я», тож проходження атестації за спеціальністю «Акушерство і гінекологія» не передбачене. 



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль