text
Медична справа

Додаткові 0,5 ставки лікаря-рентгенолога за умов отримання 1,5 ставки на основній роботі

  • 27 березня 2013
  • 611

Кожен працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях у т. ч. на умовах сумісництва, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Однак робота медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я жорстко врегульована нормами різних нормативно-­правових актів. Зокрема такими, як постанова Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3 квітня 1993 р. № 245 (зі змінами і доповненнями; далі — Постанова № 245) та спільний наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції та Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28 червня 1993 р. № 43; зареєстрований в Мін’юсті України 30 червня 1993 р. за № 76 .

Зазначеними документами чітко визначена можливість працівників виконувати трудові обов’язки на умовах сумісництва  у державних закладах охорони здоров’я та встановлювати певні правила.

Так пунктом 2 Постанови № 245 чітко визначено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Зважаючи на те, що лікар-­рентгенолог вже працює на 1,5 ставки (тобто на 1,0 ставки основної роботи, та 0,5 ставки — на умовах внутрішнього сумісництва), а таким чином виконує вимоги наведеного пункту Постанови № 245, то він не матиме права на працевлаштування ще в один державний заклад охорони здоров’я для роботи на умовах сумісництва.

Щодо питання виконання лікарями у державних закладах охорони здоров’я роботи за іншими, відмінними від трудового, видами договорів (цивільно-­правові договори: договір надання послуг, договір підряду), то така можливість чинним законодавством України сьогодні не передбачена.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся