З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи мають право на щорічну додаткову відпустку головний лікар та заступник головного лікаря центральної районної лікарні

  • 27 березня 2013
  • 866

Із листа до редакції: «На якій підставі надається щорічна додаткова відпустка головному лікарю центральної районної лікарні, заступнику головного лікаря, лікарю-статисту? Відпустка якої тривалості має бути надана працівнику, якщо: працівник обіймає посаду головного лікаря за основною посадою (1 штатна одиниця) та посаду лікаря-статиста (0,5 штатної одиниці) за сумісництвом в одній установі; працівник обіймає посаду заступника головного лікаря за основною посадою (1 штатна одиниця) та посаду лікаря-статиста (0,5 штатної одиниці) за сумісництвом в одній установі?»

Право працівників на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці визначається за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. № 1290 (додаток 2 у редакції постанови КМУ від 13 травня 2003 р. № 679 зі змінами, внесеними постановою КМУ від 16 грудня 2004 р. № 1674; далі — Список № 1290-2).

Згідно з позицією 132 розділу ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку № 1290-2 право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів мають лікарі, які працюють у закладах і установах охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення та будинку відпочинку.

Головні лікарі та заступники головного лікаря центральної районної лікарні права на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці не мають.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника у цих умовах.

Згідно з Порядком застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30 січня 1998 р. № 16 та зареєстрованим у Мін’юсті України 30 січня 1998 р. за № 58/2498, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій посад.

Отже, лікар, який працює на 0,5 ставки, має право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до 7 календарних днів тільки у разі зайнятості на роботах з особливим характером праці весь свій робочий час, який відповідає 0,5 ставки. Ті дні, у які він був зайнятий в умовах, передбачених Списком № 1290-2, менше цієї тривалості, не зараховуються до стажу, що дає право на додаткову відпустку за особливий характер праці.

Облік часу, відпрацьованого у зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3 квітня 1993 р. № 245 відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.

НОРМАТИВНА БАЗА

  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3 квітня 1993 р. № 245 (зі змінами і доповненнями)
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» від 17 листопада 1997 р. № 1290 (зі змінами і доповненнями)
  • Порядок застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30 січня 1998 р. № 16; зареєстрований у Мін’юсті 30 січня 1998 р. за № 58/2498 (зі змінами і доповненнями)
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся