Чи повинен внутрішній сумісник на початку нового року писати заяву на поновлення сумісництва?

356

Згідно з частиною другою статті 21 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівник має право реалізувати свої здібності до праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, тобто на умовах сумісництва. Зазначимо, що законодавство не розрізняє понять «внутрішнього» та «зовнішнього» сумісництва.

Нормативним актом, що регулює такого роду суспільні відносини (у т. ч. у державних та комунальних закладах охорони здоров’я), є Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 р. № 43 (далі — Положення № 43).

У пункті 8 Положення № 43 зазначено, що звільнення з роботи за сумісництвом провадиться за підставами, передбаченими законодавством, тобто на ці правовідносини поширюються усі підстави розірвання трудового договору, передбачені КЗпП.

Отже, наведена дописувачем ситуація можлива лише, якщо трудовий договір за сумісництвом укладався з працівником на визначений строк, тобто на один календарний рік. У такому разі дія договору з початком нового року припинялась би, і роботодавець спільно з працівником мали б вирішувати питання про доцільність продовження його дії або про укладення нового трудового договору про роботу за сумісництвом.

Якщо сумісництво оформлювалось на невизначений строк, то відповідно до чинного законодавства України про працю і звільнити з посади за сумісництвом можна лише з підстав, передбачених для розірвання безстрокового трудового договору:

1) угода сторін;

2) призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу;

3) розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ст. 38, 39 КЗпП), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (ст. 40, 41 КЗпП);

4) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду;

5) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці;

6) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з  випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи.

Однак необхідно зазначити, що законодавством, крім загальних підстав звільнення працівника­-сумісника з ініціативи роботодавця, передбачені і додаткові: у зв’язку з прийняттям на роботу іншого працівника, який не є сумісником, та у зв’язку з обмеженнями на роботу за сумісництвом, передбаченими законодавством.

Отже, якщо працівника було прийнято на роботу за сумісництвом без визначення строку такої роботи, а його звільнення не обумовлене прийняттям на роботу іншого працівника, який не є сумісником, чи передбаченими законодавством обмеженнями на роботу за сумісництвом, то трудовий договір не може бути припинений без заяви такого працівника­-сумісника і не потребує щорічного документального оновлення.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

    Освітні заходи

    Школа

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією

    Книжкова полиця

    «Новий номер УЗОЗ»

    Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

    для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

    Читати книгу

    Спробуйте безплатно

    Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.


    Розсилка



    © Медична справа, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

    Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

    Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


     

    
    • Ми в соцмережах

    Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

    Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

    • Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

    • Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

    Скачуйте безплатно
    розміщуйте на інфостендах медичного закладу

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    57 секунд на реєстрацію
    І Ви отримаєте доступ до:
    форм та зразків
    фахових статей
    найсвіжіших новин галузі
    нормативних документів

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль