З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Якщо у 2016-му запрацює електронне декларування…

  • 19 травня 2016
  • 368

Набрав чинності Закон України від 15.03.2016 № 1022-­VIII, яким внесено важливі зміни до порядку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Які посадові особи, відповідно до цього закону, змушені будуть подати декларації за новим порядком та чи стосується це посадових осіб закладів охорони здоров’я

Законом від 15.03.2016 № 1022-­VIII (далі — Закон 1022) вилучено із Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон 1700) норму про введення системи електронного декларування не раніше 2017 року. Проте конкретних строків запровадження цієї системи не визначено. Про новий порядок подання декларації офіційно сповістить Національне агентство з питань запобігання корупції.

Отже, Закон 1022 ніяк не вплинув на порядок подання декларацій за 2015 рік. Оскільки не введено нової системи, то їх подають за місцем роботи до відділу кадрів (стаття 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206­-VI).

Проте Законом 1022 визначено норми на випадок, якщо у 2016 році запрацює нова система. У такому разі службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, будуть змушені подати декларації протягом 60 календарних днів після початку функціонування нової системи за новим порядком. У примітці до статті 50 Закону № 1700 визначено, що такими є особи, посади яких:

  • зазначено у частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723­XII, або віднесено до першої­-третьої категорій згідно із статтею 25 зазначеного Закону та частиною першою статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-­III;
  • а також: судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їхніх апаратів та самостійних структурних підрозділів, керівники, заступники керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення, військові посадові особи вищого офіцерського складу.

До зазначених вище категорій не належать посадові особи державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Отже, вони не зобов’язані виконувати вимогу повторного електронного декларування.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся