Звільнення бібліотекаря закладу охорони здоров’я: компенсація за невикористану відпустку

258
Бібліотекар закладу охорони здоров’я відпрацювала 4 місяці. За скільки днів належить виплатити їй компенсацію за невикористану відпустку, якщо вона звільняється з роботи?

Згідно зі статтею 83 КЗпП України та статтею 24 Закону про відпустки у разі звільнення працівника йому виплачують грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової, у тому числі працівникам, які мають дітей. При звільненні слід оплатити всі дні відпустки, не використані працівником за час його роботи у цьому закладі.

Так, основна щорічна відпустка бібліотечним працівникам закладів охорони здоров’я надається тривалістю 24 календарні дні (ст. 6 Закону про відпустки).

Бібліотекарі мають право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до 7 календарних днів за особливий характер праці, а саме — за роботу з ненормованим робочим днем (п. 2 ст. 8 Закону про відпустки). Така відпустка надається їм згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою. Конкретна тривалість цієї відпустки встановлюється колективним договором пропорційно до часу зайнятості працівника у цих умовах.

У разі якщо працівник, що входить до згаданого списку, звільняються, пропрацювавши менше робочого року, йому виплачують грошову компенсацію пропорційно до відпрацьованого ним часу (з розрахунку тривалості щорічної основної та додаткової відпустки за кожний відпрацьований місяць).

Особі, яка звернулася із заявою про звільнення, пропрацювавши 4 місяці на посаді бібліотекаря, сума компенсації має бути обчислена з розрахунку виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку (п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100).

Розглянемо на конкретному прикладі, як розраховують компенсацію бібліотекарю, якому посадовий оклад встановлено за 10-тим тарифним розрядом Єдиної тарифної сітки, доплата за вислугу років цього працівника становить 20%. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» від 30.09.2009 № 1073 йому належить надбавка за особливі умови праці в граничному розмірі 50% посадового окладу і яка згідно з наказом керівника закладу охорони здоров’я встановлена йому у розмірі 30% посадового окладу.

При визначенні днів відпустки візьмемо до уваги, що відповідно до колективного договору бібліотекарю не встановлена додаткова відпустка за ненормований робочий день.

Із урахуванням наведених складових місячна заробітна плата цього працівника становила 2326,50 гривень. Бібліотекар відпрацював у закладі охорони здоров’я з 1 лютого по 1 червня 2015 року. За виконану роботу він одержав 9306,00 гривень.

Розрахунок компенсації при звільненні буде таким:

1. Визначимо кількість днів, що підлягають компенсації:

основної щорічної відпустки, що припадає на 1 місяць, — 2 календарних дні (24 кал. дн. / 12 міс.);

за 4 місяці — 8 календарних днів (2 кал. дн. — 4 міс.).

2. Розрахуємо середньоденну зарплату. Вона обчислюється як частка від ділення загальної суми виплат за відпрацьований період на кількість календарних днів у розрахунковому періоді за мінусом святкових і неробочих днів, що припадають на такий період.

Кількість календарних днів у розрахунковому періоді —
114 (28 + 31 + 30 + 31) – 6 святкових і неробочих днів (у цьому разі це 8 березня, 12 квітня, 1,2, 9, 31 травня; відповідно до листа Міністерства праці і соціальної політики України від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13). Отже, середньоденна зарплата: 9306 грн. / 114 кал. дн. = 81,63 грн.

За 8 календарних днів відпустки бібліотекарю буде виплачено компенсацію у сумі: 81,63 грн. × 8 кал. дн. = 653,04 грн.

Як визначено статтею 47 КЗпП, у день звільнення працівнику мають видати на руки трудову книжку та провести з ним остаточний розрахунок.

Олена МОРЄВА,

експерт із питань оплати праці та планування, ДніпропетровськПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль