Робота практичного психолога закладу охорони здоров’я під час відпустки

275
Чи може практичний психолог закладу охорони здоров’я (основне місце роботи) у період своєї щорічної відпуски працювати на такій самій посаді у оздоровчому таборі. Як оформити та оплатити таку роботу?

Керуючись частиною другою статті 21 КЗпП України, будь-який працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, у тому числі під час відпустки, шляхом укладення відповідних трудових договорів. Адже своє право на відпочинок кожен використовує на власний розсуд.

Робота практичного психолога закладу охорони здоров’я під час відпусткиЧитайте: "Заробітна плата медичних працівників 2017"

Трудові відносини практичного психолога закладу охорони здоров’я та дитячого закладу оздоровлення і відпочинку (далі — табір) на період роботи закріплюються строковим трудовим договором. Нагадаємо, що тривалість щорічної основної відпустки практичного психолога за основним місцем роботи становить 24 календарних дні. Отже, укладати строковий трудовий договір на роботу у таборі такий працівник може не більше ніж на зазначений строк. Позаяк за строковим трудовим договором працівник бере на себе зобов’язання працювати у таборі визначений час, скажімо, оздоровчу чи відпочинкову зміну.

Зазначимо, що посада практичного психолога передбачена Типовими штатними нормативами дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, затвердженими наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 16.04.2009 № 1254. Дізнайтеся, як складати посадові інструкції для медпрацівників. 

Оформляють на роботу такого працівника відповідним наказом, у ньому обов’язково вказують строк виконання такої роботи. На період дії строкового трудового договору практичному психологу виплачується зарплата, установлена відповідно до займаної ним у таборі посади.

Читайте:"Алгоритм накладання пов'язки: пам'ятка для медсестер"

Зауважимо: згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, практичний психолог належить до педагогічних працівників. Отже, на нього поширюються умови оплати праці, визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

Олена МОРЄВА,

експерт із питань оплати праці та планування, Дніпропетровськ



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

    Освітні заходи

    Школа

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією

    Книжкова полиця

    «Новий номер УЗОЗ»

    Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

    для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

    Читати книгу

    Спробуйте безплатно

    Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




    © Медична справа, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

    Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

    Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


     

    
    • Ми в соцмережах

    Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

    Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

    • Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

    • Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

    Скачуйте безплатно
    розміщуйте на інфостендах медичного закладу

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    57 секунд на реєстрацію
    І Ви отримаєте доступ до:
    форм та зразків
    фахових статей
    найсвіжіших новин галузі
    нормативних документів

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль