Посадові оклади керівників центру первинної медико­санітарної допомоги

1238
У директора центру первинної медико­санітарної допомоги перша кваліфікаційна категорія, в усіх завідувачів амбулаторій, що входять до складу центру, — вищі кваліфікаційні категорії, у завідувача пункту невідкладної медичної допомоги — перша кваліфікаційна категорія. Чи можна при встановленні посадового окладу директора застосувати для порівняння посадові оклади завідувачів амбулаторій із урахуванням першої кваліфікаційної категорії? Чи можна при цьому враховувати доплату за тривалість безперервної роботи?

Відповідно до пункту 1.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці), посадові оклади керівників закладів охорони здоров’я, визначені за пунктами 2.1­2.2 із урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію, не можуть бути нижчими від посадових окладів керівників структурних підрозділів — лікарів відповідної або нижчої кваліфікації, визначених за пунктами 2.1­2.2. Тобто посадові оклади порівнюються з аналогічними або нижчими категоріями.

Тому посадовий оклад керівника (головного лікаря, директора, начальника), визначений за групою з оплати праці з урахуванням кваліфікаційної категорії та встановлений у графі 12 тарифікаційного списку (додаток 2 до Умов оплати праці), порівнюється з посадовими окладами керівників структурних підрозділів, у яких кваліфікаційна категорія збігається з кваліфікаційною категорією головного лікаря. У випадку, якщо усі вони мають однакову, наприклад, вищу категорію, питань не виникає.

Якщо ж керівник має першу кваліфікаційну категорію, а завідувачі структурних підрозділів — першу та вищу категорії, то посадовий оклад керівника слід порівнювати з посадовим окладом завідувача відповідної кваліфікації, тобто з першою категорією, і встановлювати йому новий оклад саме з урахуванням першої категорії.

Щодо урахування при порівнянні окладів і надбавки за тривалість безперервної роботи, яку отримують завідувачі амбулаторій та сімейні лікарі, то наголошуємо, що порівнюють тільки посадовий оклад керівника (оклад за групою з оплати праці та підвищення за категорію) та посадовий оклад завідувача амбулаторії (оклад із урахуванням категорії, що відповідає тарифному розряду за Єдиною тарифною сіткою, підвищений за завідування на 10­25%). Оскільки до посадового окладу не входять надбавки та доплати, то і ураховувати їх не можна.

Лідія ГАВРИЛЕНКО,

головний спеціаліст із соціально­економічних питань

 Профспілки працівників охорони здоров’я України, КиївПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця
«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Спочатку завжди...

А потім уже:
  • дочитуйте статтю
  • скачуйте зразки документів
  • користуйтеся нормативкою
  • дізнавайтеся новини

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль