З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Локальний протокол і клінічний маршрут: основні відмінності

  • 23 травня 2016
  • 9078

В процесі створення локальних протоколів медичної допомоги виникає чимало запитань, зокрема, у чому різниця між локальним протоколом і маршрутом пацієнта. З’ясуємо це питання

Локальний протокол і клінічний маршрут — це нормативно­-технологічні документи, що регламентують організацію медичної допомоги, забезпечуючи виконання положень стандартів медичної допомоги при веденні конкретного пацієнта. Вони призначені для лікарів, середнього медичного персоналу та організаторів охорони здоров’я.

Локальний протокол і клінічний маршрут: основні відмінностіЧитайте: "Стандарти підготовки ліжка, заміни сорочки, профілактика пролежнів і задоволення деяких фізіологічних потреб пацієнта"

Локальний протокол медичної допомоги — це нормативний документ регіонального та місцевого рівня, спрямований на забезпечення надання безперервної, ефективної та економічно доцільної медичної допомоги при певних захворюваннях та інших патологічних станах відповідно до уніфікованого клінічного протоколу. Тобто локальний протокол спрямований на виконання обов’язкових видів та обсягів втручання, закладених в уніфікованому протоколі, і має містити індикатори якості, визначені уніфікованим клінічним протоколом медичної допомоги.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Локальний протокол медичної допомоги може включати й додаткові індикатори якості. На перших кроках впровадження локальних протоколів не варто прагнути до великої кількості індикаторів. Адже для реального покращення якості медичної допомоги необхідно проводити постійний моніторинг та аналіз цих індикаторів. А для цього потрібне відповідне технічне забезпечення (комп’ютери, можливість передавання даних від лікаря до групи із моніторингу якості), оскільки цей процес не має переобтяжувати лікаря паперовою роботою.

Локальний протокол і клінічний маршрут: основні відмінностіЧитайте: "Стандарти транспортування та перекладання хворого"

Різниця між локальним протоколом та клінічним маршрутом пацієнта

Клінічний маршрут є частиною локального протоколу, у складі якого його обов’язково має узгодити і затвердити територіальний орган управління охорони здоров’я. Клінічний маршрут — це алгоритм дій медичного персоналу та схема руху пацієнта структурними підрозділами закладу.

Локальний протокол і клінічний маршрут: основні відмінностіЧитайте: "Медична сестра психіатрії: стандарти професійної діяльності"

Клінічний маршрут пацієнта застосовують у межах закладу, де він був розроблений. Якщо медичний заклад не має можливості провести певні дослідження стану пацієнта, то у клінічному маршруті передбачають можливість скерування пацієнта до іншого закладу охорони здоров’я. Наприклад, маршрут пацієнта до діагностичного центру або обласної лікарні для проведення МРТ­-дослідження. У такому разі локальний протокол має бути узгоджений двома установами у частині цієї взаємодії, але він все одно залишається локальним протоколом.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся