Штатні нормативи закладів охорони здоров’я: переведення лаборанта на посаду біолога або завідувача лабораторії

2732
Чи можна перевести лаборанта клініко­-діагностичної лабораторії, який отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Географія» та має кваліфікацію «Вчитель географії, біології», на посаду біолога або завідувача лабораторії?

Законодавством України дозволено у лабораторних підрозділах замінювати за відомістю заміни посади лікарів-­лаборантів за спеціальностями «Клінічна лабораторна діагностика», «Генетика лабораторна», «Лабораторна імунологія» на посади біологів (наказ МОЗ «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.02.2000 № 33» від 12.03.2008 № 122).

У листі МОЗ «Про внесення змін до наказу «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 22.07.2008 № 11-­02­-13/21 (далі — лист № 11-­02-­13/21) визначено, що на посаду біолога можна призначити спеціаліста із вищою немедичною освітою за спеціальністю «Біологія».

В означеному випадку йдеться про те, що лаборант отримав вищу освіту за напрямом підготовки «Освіта» (галузь знань 0101 «Педагогічна освіта»), а не за спеціальністю «Біологія» (напрям підготовки і галузь знань 0401 «Природничі науки»). Отже, його не можна перевести на посаду біолога.

  • Варто взяти до уваги, що з 1 вересня 2015 року було змінено перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, та виокремлено галузь знань «Біологія» — спеціальність 091 «Біологія» (постанова КМУ «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» від 29.04.2015 № 266).

У листі № 11­-02-­13/21 також зазначено, що посаду завідувачів лабораторій (незалежно від профілю лабораторії) можуть займати лише спеціалісти з вищою медичною освітою.Отже, у зазначеному випадку лаборанта не можна перевести на посаду завідувача лабораторії, оскільки у нього немає вищої медичної освіти.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця
«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Спочатку завжди...

А потім уже:
  • дочитуйте статтю
  • скачуйте зразки документів
  • користуйтеся нормативкою
  • дізнавайтеся новини

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль