Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: нові вимоги зберігання

5034
У квітні 2016 року набрали чинності нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів. Дізнайтеся, як змінилися вимоги зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у медичних закладах

Нещодавно набрали чинності Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджені постановою КМУ від 06.04.2016 № 282 (далі — Ліцензійні умови).

Дізнайтеся про нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів

Керівник закладу наказом призначає матеріально відповідальних осіб та осіб, яким відповідно до посадових обов’язків дозволений доступ до наркотичних засобів.

Головний лікар своїм наказом затверджує порядок доступу і перебування у приміщеннях, призначених для зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та перелік посадових осіб, які мають право займатися роботою, пов’язаною з обігом цих речовин і засобів.

Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: нові вимоги зберіганняЧитайте: "Розробляємо локальний наказ з обігу наркотичних засобів"

Працівниками, яких допускають до робіт з наркотичними засобами і речовинами, мають бути особи, в яких відсутні психічні розлади, пов’язані із зловживанням алкогольними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами. Серед зазначених працівників не повинно бути осіб, визнаних непридатними до виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), пов’язаних з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Це має бути підтверджено відповідними довідками державного чи комунального закладу охорони здоров’я.

Крім того, зазначені працівники мають мати довідки МВС України про відсутність не знятої чи не погашеної судимості за вчинення злочину середньої тяжкості, тяжкого та особливо тяжкого злочину або злочину, пов’язаного з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі вчиненого за межами України.

Ліцензіат має вести облік підконтрольних речовин, які зберігаються у належних йому або орендованих ним об’єктах.

Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, включені до списку № 1 таблиці IV переліку можна зберігати на постах медичних закладів, якщо на них цілодобово присутній медперсонал. За таких умов засоби мають зберігатися у сейфах, прикріплених до підлоги або стіни.

До списку № 1 таблиці IV «Прекурсори, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю», затвердженого постановою КМУ від 06.05.2000 № 770, належать: N-ацетилантранілова кислота, ангідрид оцтової кислоти, ергометрин, ерготамін, ефедрин, ізосафрол, лізергінова кислота, 3,4-метилендіоксифеніл-2-пропанон (3,4-МДФ-2П), піперональ, псевдоефедрин, сафрол, фенілацетон, фенілоцтова кислота, фенілпропаноламін (ФПА, норефедрин).

Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: нові вимоги зберіганняЧитайте: "Програма «Доступні ліки» – інформація для лікарів від МОЗ"

Новими Ліцензійними умовами дозволено двом медзакладам спільно використовувати приміщення для зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (в окремих сейфах чи шафах). Це має підтверджуватися відповідними договорами.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль