Протидія внутрішньолікарняному інфікуванню медичних працівників

1717
У практиці медичного працівника завжди є ризики інфікування, адже ніколи точно не знаєш, хто з пацієнтів має позитивний ВІЛ­-статус або інфікований вірусом гепатиту. Тому безпека медичних працівників має бути пріоритетом кожного керівника медичного закладу

З метою убезпечення медика від інфікування під час виконання своїх обов’язків законодавством передбачено державні важелі впливу на адміністрацію медичного закладу. Насамперед йдеться про перевірки дотримання ліцензійних умов провадження медичної діяльності, акредитацію закладу тощо.

Так, новими Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими постановою КМУ від 02.03.2016 № 285, передбачено, що ліцензіат зобов’язаний:

Під час перевірки акредитаційної комісії визначають відповідність медичного закладу Стандартам акредитації закладів охорони здоров’я, затвердженим наказом МОЗ від 14.03.2011 № 142.

Результати акредитації вносять до експертного висновку. У висновку зазначають пропозиції щодо акредитації закладу та присвоєння йому акредитаційної категорії (друга, перша, вища) або відмови в акредитації.

Перевірки у медичному закладі проводять також представники територіальних органів Держсанепідслужби та Держгірпромнагляду.

Держсанепідслужба має право перевіряти медичний заклад з питань, які містить Уніфікована форма акта перевірки дотримання вимог санітарного законодавства у лікувально­профілактичних закладах, затверджена наказом МОЗ від 10.04.2013 № 287. Акт перевірки, зокрема, містить й питання щодо забезпечення персоналу санітарним одягом та засобами індивідуального захисту, а також щодо наявності плану заходів з профілактики внутрішньолікарняних інфекцій.

В свою чергу представники Держгірпромнагляду перевіряють наявність у медичному закладі інструкцій з охорони праці, забезпеченість медперсоналу засобами індивідуального захисту та вивчають випадки інфікування під час виконання посадових обов’язків.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль