Оформлення ліцензії на медичну практику: процедура ліцензування

5954
Ліцензія на медичну практику з 2016 року оформлюється дещо інакше. Дізнайтеся про нові правила подання документів, оформлення відмови та анулювання ліцензії у статті.

Сьогодні ліцензування медичної практики, а саме питання отримання, переоформлення та анулювання ліцензії на медичну практики врегульовано постановою КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.03.2016 № 285 (далі — Ліцензійні умови) та Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-­VIII.

Перелік документів для отримання ліцензії на медичну практику 

У Ліцензійних умовах визначено форму заяви на отримання ліцензії, яку має подати здобувач до органу ліцензування. Заяву можна подати нарочно, відправити поштою або в електронному вигляді. В останньому варіанті потрібно мати електронний цифровий підпис.

Якщо здобувач ліцензії надіслав документи поштою, то протягом одного робочого дня з дня оформлення відповідного документа орган ліцензування має надіслати йому за місцезнаходженням лист з відповідним повідомленням.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Відмова у видачі ліцензії з обігу наркотичних лікарських засобів"

Заява має бути підписана здобувачем ліцензії або уповноваженою особою. До заяви потрібно додати перелік документів: відомості про стан матеріально-­технічної бази та наявність персоналу із вказівкою  на кваліфікаційний та освітній рівень, опис документів, які подаються, у двох примірниках. У Ліцензійних умовах визначено форму, в якій подають ці документи.

Якщо юридичною особою створено кілька медичних закладів охорони здоров’я, то  відомості про стан матеріально-­технічної бази та наявність персоналу потрібно подавати для кожного відокремленого підрозділу, філії.

Зауважимо: якщо фізична особа — підприємець через свої релігійні переконання відмовляється від реєстраційного номера облікової картки платника податків та це донесено до відома податкової служби, то до заяви на отримання ліцензії на медичну практику потрібно додати ще копію паспорта такого підприємця.

Якщо у медичному закладі відбувається перепланування, розширення переліку спеціальностей або зміна функціонального призначення, то ліцензіат має надати новий акт санітарно-­епідеміологічного обстеження тих аспектів, у яких відбулися зміни.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте:  "Вимоги до операційного блоку: планування, облаштування, оздоблення"

У відомостях більше не потрібно зазначати інформацію про:

 • наявність інженерного обладнання для забезпечення діяльності;
 • наявність нормативно-­правових документів, у тому числі документів з питань стандартизації;
 • кадровий склад з посиланням на штатний розпис (хоча зазначають — основна робота чи за сумісництвом).

Новими Ліцензійними умовами передбачено, що здобувач ліцензії на приватну медичну практику зобов’язаний укласти трудові договори з медпрацівниками, які були заявлені в документах, на зазначені ним посади не пізніше одного місяця з моменту отримання повідомлення від органу ліцензування про прийняття рішення про ліцензування медичної практики.

Протягом трьох робочих днів із дня одержання заяви на отримання ліцензії на медичну практику орган ліцензування має встановити, чи є підстави для залишення її без розгляду.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: перелік документів

Скачайте приклад оформлення заяви на ліцензування медичної практики

Приктак заяви на ліцензування медичної практики

Залишення заяви без розгляду

Копія рішення про залишення заяви про отримання ліцензії на медичну практику без розгляду надається здобувачеві ліцензії у триденний строк. Орган ліцензування може відмовитися від розгляду заяви, якщо:

 • суб’єкт господарювання подав документи не в повному обсязі;
 • на заяві або хоча б на одному з документів стоїть підпис особи, яка не має на це повноважень;
 • заява або хоча б один із документів не відповідає встановленій формі;
 • у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відсутні відомості про здобувача ліцензії або наявні відомості про припинення його діяльності.

Якщо підстави для залишення заяви без розгляду відсутні, орган ліцензування розглядає заяву з підтвердними документами на наявність чи відсутність підстав для відмови у ліцензуванні медичної практики.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Документи для атестації лікарів"

Чи можливо отримати ліцензію на медичну практику у разі відмови?

Орган ліцензування може відмовити у видачі ліцензії на медичну практику, якщо здобувач не відповідає ліцензійним умовам, встановленим для виду діяльності, вказаного в його заяві, або якщо у документах здобувача виявлено недостовірні дані.

Недостовірними у цьому разі вважають дані, зазначені у документах здобувача ліцензії, які не відповідають реальному стану цього суб’єкта господарювання. Наприклад, у державному реєстрі зазначені дані про директора, а документи здобувача підписані іншою особою.

Протягом п’яти робочих днів орган ліцензування має надіслати суб’єкту господарювання копію рішення про відмову у ліцензуванні медичної практики.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Післядипломна освіта медсестер"

Рішення про ліцензування медичної практики

Якщо під час розгляду заяви на отримання ліцензії не встановлено підстав для відмови у видачі ліцензії, орган ліцензування протягом трьох робочих днів має надіслати здобувачу повідомлення про прийняте ним рішення видати ліцензію.

Отримавши заяву на ліцензію, орган ліцензування має прийняти рішення про видачу ліцензії на приватну медичну практику протягом десяти робочих днів.

На наступний робочий день після прийняття рішення про видачу ліцензії ці дані розміщують в електронному вигляді в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (ЄДР). Саме з дня внесення даних про отримання ліцензії до ЄДР суб’єкт господарювання набуває право на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Орган ліцензування оформлює ліцензію, яка підтверджує факт ліцензування медичної практики, в електронному вигляді. За бажанням здобувача ліцензії чи ліцензіата ліцензія на медичну практику (копія ліцензії) може бути видана органом ліцензування і на паперовому носії. Ліцензія видається на необмежений строк.

Нове у процедурі оформлення ліцензії на медичну практикуЧитайте: "Медичні інформаційні системи – впроваджуємо у вашому медичному закладі"

За видачу ліцензії суб’єкт господарювання вносить разову плата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Плату потрібно внести протягом десяти робочих днів з дня отримання від органу ліцензування повідомлення про прийняте ним рішення про видачу ліцензії. Якщо протягом цього часу плату не внесено, орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії.

Аби уникнути непорозумінь після оплати ліцензування медичної практики, бажано супровідним листом повідомити органу ліцензування (яким є МОЗ) про здійснення оплати. До листа варто додати документ, що підтверджує оплату: копія квитанції, виданої банком, копія платіжного доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) з поштового відділення.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


 • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
 • скачуйте зразки документів безплатно
 • користуйтеся нормативно-правовою базою
 • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль