Післядипломна освіта медсестер

1359
Післядипломна освіта медсестер включає спеціалізацію, перепідготовку, підвищення кваліфікації, стажування. У чому полягає різниця між підвищенням кваліфікації та спеціалізацією

Законодавством визначено, що «післядипломна освіта — це спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки особи шляхом поглиблення, розширення та оновлення її професійних знань, умінь та навичок або отримання іншої професії, спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня та практичного досвіду».

Післядипломну освіту отримують в закладах післядипломної освіти або відповідних структурних підрозділах ВНЗ і наукових установ.

Молодші медичні працівники проходять підвищення кваліфікації та стажування у вищих медичних навчальних закладах не рідше одного разу на 5 років. При цьому за ними зберігається середня заробітна плата за місцем роботи.

Результати підвищення кваліфікації та стажування враховуються під час проведення атестації працівників, під час працевлаштування, під час обрання на посаду за конкурсом чи укладення трудового договору з працівниками.

Післядипломна освіта включає спеціалізацію, перепідготовку, підвищення кваліфікації, стажування.

Спеціалізація — профільна спеціалізована підготовка, під час якої особа набуває здатності для виконання окремих завдань та обов’язків в межах своєї спеціальності. Спеціалізація визначається вищим навчальним закладом та передбачає профільну спеціалізовану освітньо-професійну чи освітньо-наукову програму підготовки слухачів післядипломної освіти.

Перепідготовка — професійне навчання, спрямоване на оволодіння іншою професією працівниками, які здобули первинну професійну підготовку.

Підвищення кваліфікації — підвищення рівня готовності особи до виконання її професійних завдань та обов’язків або набуття особою здатності виконувати додаткові завдання та обов’язки шляхом набуття нових знань і вмінь у межах професійної діяльності або галузі знань.

Стажування — набуття особою досвіду виконання завдань та обов’язків певної професійної діяльності або галузі знань.

Однією з форм післядипломної освіти медсестер є професійне навчання. До професійного навчання включають первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.  Професійне навчання може проводитися безпосередньо у роботодавця або організовуватися на договірних умовах у професійно-технічних навчальних закладах, на підприємствах, в установах, організаціях. Професійне навчання керівників, професіоналів і фахівців може організовуватися на договірних умовах у вищих навчальних закладах.

Вищий навчальний заклад, що готує медиків та фармацевтів, або здійснює їх післядипломну освіту, та академія, інститут післядипломної освіти спільно з центральними органами виконавчої влади, НАН України та національними галузевими академіями наук, органами місцевого самоврядування можуть утворювати на базі наукових установ, закладів охорони здоров’я, клінічні бази закладів медичної освіти, університетські клініки та лікарні.

Мета створення клінічної бази закладу медичної освіти, університетської клініки чи лікарні – це забезпечення освітнього процесу особам, які навчаються у вищому навчальному закладі, підвищення кваліфікації медичних працівників, проведення наукових досліджень, а також надання спеціалізованої медичної допомоги.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль