Згода пацієнта на проведення лабораторних досліджень та УЗД

2657
Як оформлювати інформовану згоду на проведення лабораторних досліджень та чи потрібно пацієнтам підписувати згоду на проведення УЗД

Інформована згода є одночасно і правом пацієнта, й обов’язком медичного працівника. Підписуючи інформовану згоду, пацієнт засвідчує свою участь у процесі лікування, розуміння можливих ризиків та наслідків медичного втручання. Разом з тим введення цього локального акту допоможе працівнику медичного закладу уникнути можливих проблем.

Інформовану згоду необхідно отримувати для будь­-якого виду медичного втручання, починаючи від вимірювання артеріального тиску і закінчуючи хірургічним втручанням.

Форма інформованої згоди заповнюється пацієнтом, який звернувся у медичний заклад та дає згоду на проведення діагностики і лікування, за необхідності — на оперативне втручання та знеболення (пункт 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003-6/о, затвердженої наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110).

Згода пацієнта на проведення лабораторних досліджень та УЗДЧитайте: "Диспансерний нагляд - організація роботи лікаря"

Як оформити інформовану згоду на проведення лабораторного дослідження

Загалом, лабораторне дослідження — це фізичне втручання в організм людини. Аби уникнути конфліктів із пацієнтом рекомендовано запровадити добровільну інформовану згоду на проведення лабораторного дослідження.

Така згода має містити інформацію про те, що пацієнт ознайомлений з правилами підготовки до здачі певного аналізу, йому відомо цілі проведення дослідження, можливі ускладнення та застереження після його проведення.

Якщо лабораторія належить медичному закладу, то форма добровільної інформованої згоди на проведення лабораторного дослідження може бути включена до медичної картки пацієнта. Якщо ж картки немає, — можливий варіант власної розробленої форми згоди. У такому разі її можна розмістити на зворотному боці бланка замовлення лабораторного дослідження або як додаток до договору про надання медичних послуг.

Згода пацієнта на проведення лабораторних досліджень та УЗДЧитайте: "Відпустки медичних працівників – складаємо графік"

Чи потрібна згода пацієнта на проведення УЗД

Ультразвукова діагностика є різновидом медичного втручання, тому для її проведення пацієнт має підписати інформовану добровільну згоду.

Якщо пацієнт проходить УЗД у кабінеті того самого медичного закладу, де лікується, лікар має ознайомити пацієнта з переліком можливих втручань та очікуваними ризиками.

Інформовану добровільну згоду пацієнта на проведення діагностичних та лікувальних процедур отримує лікуючий лікар, під наглядом якого здійснюється діагностика.

Якщо ж пацієнт проходить діагностику за направленням в іншому медичному закладі, інформовану добровільну згоду засвідчує УЗД­-спеціаліст.

Закладу охорони здоров’я рекомендовано розробити власний бланк згоди на медичне втручання за формою 003-­6/о.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль