З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Ведемо Журнал запису рентгенологічних досліджень

 • 15 липня 2016
 • 1218

В усіх медичних закладах, які надають амбулаторну і стаціонарну допомогу та мають рентгенвідділення (рентгенкабінети), ведуть Журнал запису рентгенологічних досліджень. Що варто знати про заповнення цього журналу — читайте у статті

Результати рентгендослідження та отриману дозу опромінення обов’язково мають зафіксувати у медичній картці стаціонарного чи амбулаторного пацієнта або в історії розвитку дитини. Це вимога Положення про упорядкування рентгенологічних досліджень, затвердженого наказом МОЗ від 28.11.2997 № 340.

Також ці дані реєструють у Журналі запису рентгенологічних досліджень, магніторезонансних томографій за формою № 050/о, затвердженою наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110 (далі — Журнал запису рентгенологічних досліджень).

Журнал запису рентгенологічних досліджень ведуть в усіх медичних закладах, які надають амбулаторну і стаціонарну допомогу та мають рентгенвідділення (рентгенкабінети). У журналі реєструють усіх осіб, які направлені на рентген як для діагностики, так і з метою профілактики.

Зокрема, у Журналі запису рентгенологічних досліджень зазначають такі дані:

 • дата дослідження;
 • прізвище, ім’я, по батькові пацієнта;
 • паспортні дані місця проживання пацієнта (або місце проживання батьків чи законних представників, якщо обстежуваним є дитина);
 • вік пацієнта (для дитини до 1 року зазначають кількість повних місяців і днів);
 • назва закладу, який направив пацієнта на рентген, та його підрозділ;
 • номер медичної картки стаціонарного (амбулаторного) хворого;
 • діагноз пацієнта при направленні у рентгенкабінет;
 • область дослідження (при одномоментному дослідженні органів двох і більше локалізацій кожен з них зазначають окремим рядком);
 • проведені рентгендослідження;
 • кількість зроблених знімків, електрорентгенограм, флюорограм, а також знімки, зроблені з використанням спеціальних методик.

У графі 13 Журналу запису рентгенологічних досліджень зазначають кількість досліджень, яка має відповідати кількості обстежених осіб, за винятком випадків, коли одномоментно обстежували органи двох і більше локалізацій.

Дані Журналу запису рентгенологічних досліджень також використовують під час заповнення відповідного розділу форми звітності № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу за 20___», затвердженої наказом МОЗ від 10.07.2007 № 378.

Зверніть увагу, якщо Журнал запису рентгенологічних досліджень ведеться в електронній формі, він має містити всю інформацію, яка є на затвердженому паперовому носії.

Окрім цього, у закладах первинної та вторинної ланки також використовують облікову форму № 052/о «Карта профілактичних флюорографічних досліджень», затверджену наказом МОЗ від 28.07.2014 № 527.

За даними Журналу запису рентгенологічних досліджень або Карти профілактичних флюорографічних досліджень ведуть облік рентгенплівок.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся